Energooszczędny system mycia cystern i zbiorników

zd_1_m

 

Niski koszt montażu i gwarancja najlepszego efektu mycia

Systemy mycia cystern i zbiorników marki Kärcher wykorzystywane są do różnorodnych aplikacji w transporcie, logistyce, przemyśle spożywczym czy chemicznym. Na skutek globalizacji, znacznie wzrósł przepływ dóbr, który pociągnął za sobą większe wymogi związane z jakością czyszczenia w powiązanych gałęziach przemysłu, takich jak: produkcja cukru, soli i mąki w przemyśle spożywczym; produkcja wapna i cementu w przemyśle budowlanym; lub produkcja PVC, pigmentów farb i siarki w przemyśle chemicznym. Dlatego też każda instalacja czyszcząca musi zostać indywidualnie zaprojektowana, tak by odpowiadała specyfice zabrudzeń (ciecze takie jak artykuły spożywcze, oleje, produkty chemiczne, materiały luźne/sypkie oraz gazy), którym będzie musiała sprostać. Modułowe systemy mycia cystern i zbiorników Kärcher umożliwiają spełnienie wymagań niezbędnych do wdrożenia systemów HACCAP i SQAS.

Firma Kärcher stworzyła nowy, ulepszony system mycia cystern i zbiorników. Wśród wielu innowacyjnych rozwiązań można wymienić łatwe w montażu moduły, głowica z nowym hamulcem hydraulicznym, oraz tryb eco!efficiency w nagrzewnicy HWE 4000 gas, która zużywa nawet do 7% mniej energii. System składa się z pompy wysokociśnieniowej, generatora gorącej wody, głowicy myjącej oraz centralnej jednostki sterującej. Jest projektowany, ściśle według wymagań klienta.

 

zd_3_m

 

Stacjonarne pompy wysokociśnieniowe HDI 30/10 i HDI 38/12

Głowica cylindra została wykonana z Eco Brass – wysokiej jakości stopu mosiądzu bez zawartości ołowiu, o dużej odporności chemicznej. Materiał głowicy w połączeniu z ceramicznym nurnikiem i zaworami ze stali nierdzewnej sprawiają, że pompa charakteryzuje się bardzo wysoką trwałością. Wytrzymała rama  daje możliwość ułożenia aż trzech jednostek jedna na drugiej dla zaoszczędzenia miejsca. Dzięki budowie modułowej system można łatwo zaadaptować do wymaganego wydatku i ciśnienia wody.

 

Generator gorącej wody HWE 4000 gas

 Dzięki zastosowaniu dedykowanego palnika z modulacją płomienia w nagrzewnicy, który posiada skrócony czas przedmuchiwania komory, zaoszczędzono aż do 7% energii. Rozwiązanie to pozwala przyspieszyć proces nagrzewania wody. Dodatkowo naszym klientom proponujemy rozwiązania, które w przypadku pracy wodą zimną nie wychładzają wody w nagrzewnicy, tzw. bypass pozwala na uzyskanie jeszcze większej oszczędności energii. Proponujemy też rozwiązania, które umożliwiają dodatkowy odzysk energii z popłuczyn bądź spalin. Energia ta jest przekazywana do wody, która zasila komponenty myjni.

 

zd_2_m

 

Głowica HKS 100 speedcontrol

Głowica myjąca HKS 100 posiada dwie dysze które obracają się w każdym kierunku. Rozwiązanie to gwarantuje dokładne oczyszczenie całej powierzchni zbiornika. Głowica została wyposażona w nowy hamulec hydrauliczny który równoważy zmieniającą się lepkość płynu hamulcowego podczas naprzemiennej pracy w trybie gorącej i zimnej wody. To daje możliwość optymalnego ustawienia strumienia oraz stałych efektów czyszczenia. Głowica spełnia dyrektywy kwalifikujące ją do pracy w strefie zagrożenia wybuchem Ex II 1 G D c T4 (Directive 94/9EC).

 

Źródło: Kärcher

Authors

Related posts

Góra
English