Zezwolenie dla Va–Varuste w Suwalskiej SSE

Va–Varuste 47_yritys_slider_3_m

 

W dniu 29 grudnia 2016 r. Zarząd Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej udzielił 233 zezwolenie przedsiębiorcy Va-Varuste Poland z siedzibą w Suwałkach przy ul. Innowacyjnej 1 w Suwałkach. To drugie zezwolenie udzielone temu przedsiębiorcy.

Firma Va–Varuste jest obecnie jednym z największych producentów tapicerki jachtowej w Europie Północnej. W ofercie są m.in.: namioty i materace jachtowe, fotele obrotowe oraz plandeki zimowe na łodzie. Podczas procesu produkcji łączy wieloletnie doświadczenie z nowoczesnymi metodami przemysłowymi. Namioty i materace jachtowe projektowane są w wysokiej jakości technologii 3D.

W związku z zainteresowaniem jakim cieszą się produkty Va-Varuste na polskim rynku, przedsiębiorca  otworzył fabrykę w Polsce. Na terenie Podstrefy Suwałki, przy ul. Turkusowej, przedsiębiorca rozpoczął budowę zakładu produkcyjnego. Obecnie, z uwagi na duże zainteresowanie produktami, Va-Varuste w ramach nowego zezwolenia, zamierza powiększyć produkcyjności  i zakupić maszyny i urządzenia do produkcji. Minimalna wysokość wydatków inwestycyjnych, którą poniesie przedsiębiorca to 1,3 mln zł. Przewiduje on zatrudnić  5 nowych pracowników, a zakończenie inwestycji planowane jest na 31 grudnia 2018 r.

 

Źródło: SSSE

Authors

Related posts

Góra
English