Piąty inwestor w Podstrefie Łomża

Podstrefa Lomza_m
Spółka LIBRA-PRINT z Łomży zamierza nabyć nieruchomość położną w rejonie ulic Spokojnej i Pileckiego, wchodzącą w skład Podstrefy Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W środę 4 stycznia odbyło się otwarcie ofert w przetargu na zbycie tej nieruchomości, zaś akt notarialny w sprawie jej nabycia zostanie wykonany do końca marca br. – Cieszymy się ogromnie, że jest kolejny przedsiębiorca, który chce rozwijać swoją działalność w naszym mieście – podkreśla Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

LIBRA-PRINT za nieruchomość o powierzchni 1,0426 ha zaoferowała cenę 668.874 zł brutto. Na terenie Podstrefy Łomża SSSE planuje wybudować halę produkcyjną wraz z budynkiem socjalno – administracyjnym. W ramach inwestycji zakupione mają być innowacyjne linie technologiczne w skład których będą wchodziły maszyny do m.in. druku w technologii offsetowej i cyfrowej, wykańczania introligatorskiego, produkcji opakowań tekturowych oraz produkcji toreb papierowych. Na realizację inwestycji przedsiębiorca zamierza wydać co najmniej 10,5 mln zł, a  planowane nowe zatrudnienie w zakładzie ma wynieść przynajmniej 25 osób.  Zakończenie realizacji zadania planowane jest do końca 2019 roku.
Dotychczas w Podstrefie Łomża SSSE inwestują firmy PHU „Okleina”, PPHU „MAG”, GREENVIT Sp. z o.o. oraz PIANPOL TEX Sp. z o.o. Do zagospodarowania pozostała jeszcze jedna nieruchomość o pow. 2,4776 ha, położna przy ul. Ciepłej.

 

Źródło: UM Łomża

Authors

Related posts

Góra
English