Kolejna inwestycja w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

7 grudnia na częstochowskich terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej swoją nową siedzibę otworzyła oficjalnie firma CGR POLSKA – znany producent w branży motoryzacyjnej.

 

CGR 6_45_m

 

Firma – wchodząca w skład francuskiego koncernu CGR International – działa na terenie Częstochowy od czerwca 2002 roku. Na początku swojego istnienia zatrudniała zaledwie 6 pracowników, obecnie jest ich 247.

W kwietniu 2015 r. CGR POLSKA uzyskała pozwolenie na działalność w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W listopadzie 2016 r. firma przeniosła się do nowego budynku już na terenie KSSE. Nieruchomość przy ul. Strefowej ma dostęp do drogi publicznej i infrastruktury technicznej.

W uroczystości otwarcia nowej hali wziął udział m.in. prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk oraz prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Piotr Wojaczek.  Gospodarzami byli przedstawiciele francuskiej centrali firmy CGR International oraz prezes zarządu CGR Polska Mariusz Nowicki.

CGR POLSKA zajmuje się produkcją części dla przemysłu motoryzacyjnego (drutów, sprężyn, zaczepów, linek, kabli, rurek) oraz podzespołów, m.in. na potrzeby TRW.

Przedsiębiorstwa z obszaru automotive są nadal branżą generującą największą liczbę miejsc pracy w Częstochowie. Dzieje się tak m.in. dzięki sprzyjającym warunkom, które miasto stworzyło dla inwestorów. Oprócz ustawowych, częściowych zwolnień z podatku dochodowego od działalności prowadzonej w specjalnej strefy ekonomicznej (w mieście są tereny dwóch stref: katowickiej i mieleckiej), przedsiębiorcy inwestujący w Częstochowie na terenach objętych strefami mogą skorzystać z lokalnej ulgi podatkowej. Funkcjonują też uchwały Rady Miasta dotyczące zwolnień z podatku od nieruchomości na tworzenie miejsc pracy, a także związane z inwestycjami w biurowce, innowacje i działalność badawczo-rozwojową.

Wszystkie działania miasta, także te mające na celu odpowiednie przygotowanie terenów inwestycyjnych czy wsparcie logistyczne ze strony miejskiego Centrum Obsługi Inwestora, mają ułatwić prowadzenie biznesu w Częstochowie i tworzenie miejsc pracy dla mieszkańców miasta i regionu.

 

Źródło: UM Częstochowa

 

Authors

Related posts

Góra
English