Diagnostyka i optymalizacja instalacji hydrauliki siłowej

Wikipedia Hydraulic_control_pad_with_valves_m

Źródło: Wikimedia


Diagnostyka instalacji hydraulicznych to przede wszystkim wykorzystanie odpowiednich przyrządów pomiarowych. Optymalizacja hydrauliki siłowej powinna zapewnić poprawę wydajności systemu.

 

Hydraulika siłowa opiera się na wymuszonym oraz sterowanym przepływie cieczy hydraulicznej odpowiedzialnej za wykonywanie określonej pracy. Ruch cieczy wymusza pompa a energię odbierają odbiorniki takie jak np. siłowniki hydrauliczne. Mogą być również użyte cylindry hydrauliczne, które zamieniają energię strumienia cieczy w ruch prostoliniowy. Silniki hydrauliczne również są w stanie odbierać energię z instalacji. Urządzenia tego typu zamieniają energię strumienia cieczy na ruch obrotowy.

Instalacje hydrauliki siłowej projektuje się uwzględniając indywidualne wymagania aplikacji. Np. układy hydrauliki siłowej firmy Ponar Silesia występują zarówno w wersjach standaryzowanych, przedstawionych w katalogu, jak i projektowanych na indywidualne zamówienie, po uzgodnieniach z klientem parametrów technicznych i warunków pracy. W warunkach eksploatacyjnych o dużej intensywności pracy, zasilacze mogą być wyposażone w chłodnice i nagrzewnice, natomiast pompa zasilacza, w zależności od zamówienia, może być montowana w zbiorniku, na zbiorniku, pod nim lub z boku zbiornika.

 

Zasilacz hydrauliczny Ponar Silesia 2653,c,1180,450,1_m

Źródło: Ponar Silesia


 

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English