Startuje fabryka Electropoli Poland

Firma Electropoli Poland z Bielska Białej jest kolejnym inwestorem który wybudował fabrykę w nowosolskiej podstrefie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
W sąsiedztwie Alumetalu, powstał zakład, który dziś zatrudnia przeszło 25 osób, a za kilka miesiecyi ma zwiększyć zatrudnienie do 100 osób. Firma w większości będzie zatrudniać osoby na stanowisko operatora linii lakierniczej. Zakład w Nowej Soli będzie ma najnowocześniejszą linię technologiczną, w pełni zautomatyzowaną oraz energooszczędną. Wartość inwestycji nowosolskiej to 50 milionów złotych.

 

electropoli_f_m

 

W uroczystym otwarciu zakładu Electropoli Poland wziął udział m.in. prezydent Wadim Tyszkiewicz, wicestarosta nowosolski Przemysław Ficner, wiceprezes Zarządu KSSSE Stanisław Iwan, przewodniczący Rady Miasta Piotr Szyszko. Dyrektor Electropoli Poland Zbigniew Gurgul podziękował prezydentom miasta oraz staroście za sprawne i przyjazne przeprowadzenie firmy przez wszystkie problemy jakie inwestor napotkał na swojej drodze. – To naprawdę najlepsze miejsce do inwestowania – dodał.

 

O firmie

Firma należy do francuskiej Grupy Electropoli SA która na rynku europejskim jest liderem w zakresie powłok ochronnych. Największy zakład zlokalizowany w Bielsku-Białaj zatrudnia 600 osób i współpracuje z ponad 80 klientami z kraju i Europy. Zabezpieczane przez Electropoli Poland komponenty montowane są w min. w pojazdach największych światowych producentów samochodów takich jak Opel, FCA, Volvo , Scania, BMW, Daimler.

 

Źródło: nowasol.pl

Authors

Related posts

Góra
English