Systemy CMMS

Grzegorz Zabkiewicz dscn0090_mGrzegorz Ząbkiewicz, tester oprogramowania w Zespole Logistyka, Macrologic

Kluczowa sprawa – ustalenie celów wdrożenia

Macrologic ERP Ewidencja wyposażenia rozwijamy stale w trzech następujących kierunkach: ułatwienia w redagowaniu danych i automatyzacja zadań, udostępnianie narzędzi wspomagających podejmowanie decyzji i wskazujących możliwości optymalizacji kosztów oraz dostępność programu na różnych platformach i urządzeniach.
Kluczową sprawą przed wdrożeniem systemu do obsługi wyposażenia jest ustalenie celów wdrożenia oraz wynikających z nich oczekiwań wobec systemu. Drugą istotną kwestią jest zidentyfikowanie obiegu informacji dotyczącej wyposażenia oraz osób odpowiedzialnych za obsługę zadań z nim związanych. Pozwoli to dostawcy systemu na lepsze dostosowanie programu do specyfiki działania firmy.

 

Mazurek_m1Wojciech Mazurek, Neuron

Podstawa – Dyrektywa Maszynowa

Koniem pociągowym systemów CMMS jest niezmiennie Dyrektywa Maszynowa – większość, szczególnie małych firm nie zainwestowała by w oprogramowanie dla UR gdyby nie konieczność uporządkowania wszystkich spraw związanych z utrzymaniem ruchu.
Systemy CMMS to w większości systemy księgowe dla utrzymania ruchu, koncentrujące się na rozliczeniach kosztów, oferujące użytkownikom korzyści, które jednak okupione są dużym nakładem pracy. Dlatego wiele lat temu powstał w naszej firmie CMMS będący prostym oprogramowaniem klient-serwer wdrażanym samodzielnie przez klienta, który dzięki niewielkiej cenie trafił do wielu małych firm, ale też i do dużych graczy, którzy docenili nie tyle koszt, co jego prostotę.
Jaka jest przyszłość systemów CMMS? Przede wszystkim interakcja – nie opisywanie tego co robiło się dziś rano ale tego co się robi TERAZ. Ponadto kierunkiem, w którym z pewnością będą się rozwijać systemy CMMS, jest system TPM rozumiany jako przejmowanie części kompetencji UR przez pracowników produkcyjnych.

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English