PZL Mielec dostarczy 6 śmigłowców dla chilijskiej armii

Sikorsky, a Lockheed Martin company, has successfully concluded contract negotiations with the Chilean Air Force (Fuerza Aerea de Chile) for six S-70i(TM) Black Hawk helicopters for the service's medium-lift helicopter recapitalization program. (PRNewsFoto/Sikorsky)

 

Firma Sikorsky, która jest właścicielem PZL Mielec zakończyła pomyślnie negocjacje z chilijską Air Force (Fuerza Aérea de Chile) w sprawie dostarczenia sześciu śmigłowców S-70i Black Hawk.

Kiedy dostawa dojdzie do skutku w 2018 roku, nowe śmigłowce będą w Chile służyć do przeprowadzania zarówno wojskowych jak i humanitarnych misji, transportu wojska, działań poszukiwawczych i ratowniczych oraz w przypadku klęsk żywiołowych.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Fuerza Aérea de Chile wybrała wielozadaniowy śmigłowiec BLACK HAWK w następstwie intensywnego przeglądu konkurencyjnych ofert – powiedział Adam Schierholz Sikorsky dyrektor regionalny dla Ameryki Łacińskiej . – Black Hawk to niezawodna i bezpieczna maszyna dająca możliwość szybkiej konfiguracji do wypełniania określonych zadań.

Program obejmuje nabycie pakietu wsparcia logistycznego, który obejmie części zamienne, szkolenia pilotów i specjalistów obsługi technicznej, sprzęt i pomoc techniczną do obsługi naziemnej na miejscu.

Zbudowana na solidnej konstrukcji maszyn wojskowych, rodzina śmigłowców Black Hawk słynie z niezawodności w trudnych warunkach pogodowych i trudnych warunkach operacyjnych, w tym na dużych wysokościach oraz w wysokich temperaturach. Do szybkiego transportu na dalekie dystanse śmigłowce Black Hawk można przewozić w samolocie C-130 Hercules, które są również na wyposażeniu Fuerza Aérea de Chile.

Sześć nowych maszyn podniesie całkowitą liczbę śmigłowców Black Hawk eksploatowanych w Chile i czterech innych krajach Ameryki Łacińskiej do ponad 140.

 

Źródło: Sikorsky

Authors

Related posts

Góra
English