Fluke wprowadza dwie nowe kamery, poszerza możliwości serii eksperckiej i serii profesjonalnej

Firma Fluke wprowadza na polski rynek dwie nowe kamery termowizyjne o wysokiej rozdzielczości  – model TiX580 z serii eksperckiej oraz model Ti480 z serii profesjonalnej. Obie nowe kamery cechują się wyjątkową rozdzielczością 640 x 480 pikseli zapewniającą wysoką dokładność pomiarów i precyzję wyświetlanych obrazów, a dzięki temu przynoszącą szybsze i bardziej wiarygodne wyniki kontroli o krytycznym znaczeniu; dodatkowo funkcja ustawiania ostrości MultiSharp zapewnia ostre obrazy nawet w trudnych warunkach.

Termografia to cenne narzędzie mogące znacząco wpływać na skuteczność rozwiązywania problemów i konserwacji. Zidentyfikowanie problemów zanim staną się zagrożeniem, pozwala przeznaczyć czas i pieniądze na konserwację tych obszarów, które potrzebują jej najbardziej. Wprowadzane przez Fluke Corp. nowe kamery termowizyjne Fluke Ti480 i TiX580 o rozdzielczości 640 x 480 pikseli z funkcją MultiSharp, zapewniają wyjątkową jakość obrazu podczas konserwacji urządzeń przemysłowych, procesowych i energetycznych oraz przeglądów budynków przez profesjonalistów, którzy potrzebują wysokiej dokładności pomiarów w celu szybkiego wykrywania problemów.

Obie kamery zostały również wyposażone w nowe, zaawansowane i łatwe w obsłudze oprogramowanie komputerowe Fluke Connect Smartview, służące do optymalizowania i analizy obrazów i umożliwiające szybkie tworzenie raportów dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Dzięki modelowi Ti480 firma Fluke wprowadza rozdzielczość 640 x 480 pikseli do wytrzymałych kamer z pistoletowym uchwytem. Kamera zapewnia sprawną obsługę jedną ręką oraz umożliwia szybkie i dokładne przeprowadzanie wielu przeglądów. Jest to automatyczna kamera do codziennego użytku podczas prac konserwacyjnych, która zapewnia czterokrotnie większą rozdzielczość w porównaniu z większością typowych urządzeń dostarczających jedynie obrazy w rozdzielczości 320 x 240 pikseli.

 

FLUKE Ti480 BM 2_m

 

Nowa kamera termowizyjna TiX580 jest wyposażona w wyświetlacz odchylany pod kątem 240 stopni, który pozwala użytkownikom na łatwą rejestrację termogramów ponad obiektami, pod nimi lub zza nich. Wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala zapewnia 1,5 razy większy obszar podglądu niż standardowe 3,5-calowe ekrany i umożliwia użytkownikom szybką identyfikację problemu na miejscu oraz bezpośrednią edycję obrazów w kamerze, co skraca czas ich obróbki po powrocie do biura.

 

FLUKE TiX580 BM    3_m

 

Obie kamery są wyposażone w zaawansowaną funkcję ustawiania ostrości MultiSharp™, która wykonuje wiele zdjęć za jednym naciśnięciem przycisku. Następnie kamera łączy je w jeden termogram, na którym zarówno bliskie, jak i odległe obiekty są ostre. Dzięki temu użytkownik zyskuje pewność, że po powrocie do biura będzie miał do dyspozycji dokładne, wyraźne i ostre obrazy bez względu na warunki panujące na obiekcie.

Funkcje obu kamer:

  • SuperResolution — funkcja, która rejestruje wiele obrazów i łączy je w jeden, aby uzyskać wyraźny, ostry termogram o rozdzielczości 1280 x 960 pikseli — czterokrotnie więcej pikseli niż na obrazie 640 x 480.
  • LaserSharp Auto Focus — funkcja wykorzystująca laserowy pomiar odległości w celu precyzyjnego określenia dystansu do celu w celu uzyskania ostrzejszych i dokładniejszych zdjęć.
  • Fluke IR-Fusion — funkcja, która oprócz obrazu w podczerwieni rejestruje także obraz w świetle widzialnym i łączy je na trzy różne sposoby: obraz w obrazie (PIP), pełny obraz w świetle widzialnym i AutoBlend.
  • Program komputerowy Fluke Connect SmartView — optymalizuje i analizuje termogramy, tworzy indywidualne raporty i eksportuje termogramy w wielu formatach do usługi Fluke Connect Cloud.

 

Zgodność z Fluke Connect

Nowe  kamery termowizyjne są zintegrowane z systemem Fluke Connect. Jest to platforma umożliwiającą użytkownikom przyrządów Fluke odbieranie, przechowywanie i wizualizowanie danych pomiarowych oraz tworzenie raportów z ponad 40 bezprzewodowych przyrządów pomiarowych należących do systemu Fluke Connect. Ten system pozwala technikom na rejestrację i udostępnianie termogramów wraz z pomiarami elektrycznymi i nie tylko, w czasie rzeczywistym za pomocą smartfonów i tabletów oraz ich automatyczne przesyłanie do chmury.

System Fluke Connect zapewnia symultaniczny dostęp do danych z obiektu, biura lub innego miejsca, co umożliwia szybsze podejmowanie decyzji. System umożliwia także współpracę w czasie rzeczywistym między członkami zespołów za pomocą połączeń wideo ShareLive, co podnosi produktywność prac prowadzonych na obiekcie.

Termogramy z kamery są bezprzewodowo synchronizowane z systemem Fluke Connect i mogą zostać dołączone do rekordu zasobu lub zlecenia pracy. Raporty można tworzyć i udostępniać bezpośrednio z miejsca wykonywania pomiaru za pośrednictwem poczty elektronicznej.

 

Źródło: Fluke

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English