140. inwestycja w Słupskiej SSE

Slupska SSE_m

 

Na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Lęborku powstanie kolejny zakład produkcyjny. Firma ALU-SYSTEM Piotr Kałużny zainwestuje 6 mln zł i zatrudni 50 pracowników.

W dniu 5 grudnia 2016r. w lęborskim ratuszu Pan Piotr Kałużny odebrał z rąk Pana Witolda Namyślaka Burmistrza Miasta Lęborka oraz Pana Mirosława Kamińskiego Prezesa Zarządu Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (zarządzającej SSSE) zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w strefie.

Projekt inwestycyjny składać się będzie z budowy zakładu produkcji aparatury rozdzielczej, stolarki budowlanej i konstrukcji stalowych. Firma ALU-SYSTEM Piotr Kałużny będzie świadczyć również usługi magazynowania.

Z dziewięciu działek w Podstrefie „Lębork” do dyspozycji inwestorów pozostało jeszcze pięć.

To już 140 zezwolenie na prowadzenie działalności w Słupskiej SSE, w tym czwarte w lęborskiej podstrefie w 2016 roku. Oprócz ALU-SYSTEM w Lęborku zainwestują także firmy: PPH AMG, AJ Food oraz Grupa Sportex, które łącznie zadeklarowały inwestycje rzędu 40,5 mln zł i zatrudnienie na poziomie 280 pracowników, z czego blisko 90 to nowe miejsca pracy.

Z kolei od stycznia 2016 roku PARR wydała łącznie 11 zezwoleń na prowadzenie działalności w SSSE o wartości blisko 85 mln zł i zatrudnieniu 640 osób, w tym 160 to nowe miejsca pracy.

 

Źródło: SSSE

 

Authors

Related posts

Góra
English