Gedia ma nową halę

gedia_f_m

 

Super nowoczesną halę produkcyjną Działu Montażu firmy Gedia Poland otworzył jej dyrektor Ryszard Gongor. W uroczystości wzięli udział między innymi władze miasta i powiatu oraz marszałek województwa lubuskiego. Gedia to największy nowosolski pracodawca-zatrudnia blisko 1000 osób.

Firma zainwestowała 4 mln euro w pierwszy etap rozbudowy zakładu w Nowej Soli. Inwestycja dotyczy budowy nowej hali montażu, w której uruchomione zostaną procesy realizowane dotychczas w zakładach w Kożuchowie oraz Nowej Soli. W trzynawowej hali, obejmującej blisko 9800m² realizowane są także nowe projekty dla przemysłu samochodowego oparte między innymi na technologii spawania aluminium jako nowej techniki łączenia.

Najnowszy obiekt pozwoli na realizację poprawnej organizacji procesowej zakładu. Inwestycja ta poprawi logistykę wewnętrzną – pozwoli podnieść efektywność przepływów wszystkich zasobów, w tym surowców, komponentów i wyrobów gotowych pomiędzy innymi obszarami zakładu. Po zakończonym procesie przeprowadzki Działy Tłoczni, Montażu oraz Logistyki zwiększą swoją autonomię.

Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt podniesienia standardu pracy pracowników zatrudnionych w Dziale Montażu. Dzięki mechanicznej wentylacji oraz zwiększonej kubaturze hali poprawią się warunki pracy zatrudnionych tam 300 osób. Gedia Poland to największy prywatny pracodawca w Nowej Soli. Obecnie w zakładzie pracuje 970 osób. W rankingu największych polskich pracodawców mieści się na pozycji 418 i jest jedną z dwóch spółek województwa lubuskiego, która znalazła się w tym rankingu.

 

Źródło: UM Nowa Sól

Authors

Related posts

Góra
English