Nowe firmy w mieleckiej strefie

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

W podrzeszowskiej podstrefie swoją działalność zamierza rozwijać nowy inwestor – firma NAJLEPSZEFOTO.PL Piotr Leszczyński.

Przedsiębiorca istnieje na rynku poligraficznym od sześciu lat i prowadzi działalność głównie z wykorzystaniem platformy e-commerce dla klientów – internetowego serwisu „www.najlepszefoto.pl”. Firma tworzy produkty poligraficzne, które klient samodzielnie dopasowuje do swoich potrzeb. W ofercie firmy znajdują się personalizowane produkty takie jak: fotoalbumy, fotoksiążki, fotokalendarze, odbitki, wydruki foto, opakowania na fotoksiążki i fotoalbumy oraz akcesoria CD i DVD. Jej usługi są popularne nie tylko w kraju, ale i zagranicą m.in.: w Niemczech i Wielkiej Brytanii.

W ramach nowego projektu inwestycyjnego przedsiębiorca zamierza zakupić urządzenia niezbędne do wytwarzania wysokiej jakości fotoproduktów, które podniosą jakość obrazowania. W konsekwencji firma zwiększy zakres oferowanego asortymentu o fotoalbumy drukowane na niestandardowych podłożach oraz albumy typu leyflat (innowacyjna technologia produkcji, opracowana w toku realizowanych prac badawczo-rozwojowych).

Przedsiębiorca deklaruje poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie 5 mln zł oraz zatrudnienie 15 nowych pracowników.

Z kolei drugi z inwestorów GARO Polska funkcjonuje na terenie mieleckiej strefy od marca 2012 r. Spółka zajmuje się produkcją osprzętu elektroinstalacyjnego m.in. części do produkcji paneli oraz tablic licznikowych rozdzielnic, rozłączników, mediaboxów, a także okablowania do stacji ogrzewania samochodów oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych.

 

Garo_m

 

W ramach nowej inwestycji w szczecińskiej podstrefie firma wybuduje halę produkcyjno-magazynową, gdzie będzie wytwarzać m.in. o rozdzielnice sterownicze i siłowe, systemy zarządzania i sterowania energią w budynkach typu KNX, sprzęt oświetleniowy czy instalacyjny.

Szacowany na ponad 8 mln zł projekt pozwoli na utworzenie 10 nowych miejsc pracy.

W 2016 roku ARP S.A. udzieliła już 30 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie mieleckiej SSE. Firmy, które otrzymały zezwolenia zadeklarowały poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie prawie 648 mln zł i utworzenie 713 nowych miejsc pracy.

SSE EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1496 ha i jest zlokalizowana w 28 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim.

Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF Polska, BURY, BORGWARNER  POLAND, MTU Aero Engines Polska, Firma Oponiarska DĘBICA, Zelmer. Wiodące branże to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali oraz przetwórstwo tworzyw sztucznych.

 

Źródło: ARP

Authors

Related posts

Góra
English