Nowa metoda uwierzytelniania dla urządzeń Toughbook i Toughpad

Panasonic FusionPipe Quick ID on Toughbook CF-20_m

 

Computer Products Solutions, oddział firmy Panasonic System Communications Europe (PSCEU) ogłosił partnerstwo z FusionPipe Software Solutions Inc., firmą tworzącą rozwiązania uwierzytelniania i ochrony danych dla przedsiębiorstw. W ramach współpracy Panasonic będzie dostarczał swoim klientom i dystrybutorom w Europie rozwiązania uwierzytelniające QuikID.
QuikID to opatentowane oprogramowanie FusionPipe zaprojektowane dla wzmocnionych komputerów PC, laptopów, tabletów oraz sieci VPN do uwierzytelniania użytkownika (blokowania/odblokowania). Rozwiązanie eliminuje potrzebę wpisywania loginu i hasła, korzystania z tokenów, kart inteligentnych, haseł jednorazowych czy USB. Dzięki nowej technologii użytkownik może odblokować i zablokować swój służbowy laptop lub tablet za pomocą urządzenia, które już posiada (np. smartfonu bądź smartwatcha). Wystarczy, że za pośrednictwem QuikID zarejestruje je na laptopie lub tablecie wykorzystywanym w pracy.
Zasada działania jest bardzo prosta – gdy użytkownik oddala się z telefonem od swojego Toughbooka laptop blokuje się, gdy się do niego zbliża blokada zostaje zdjęta. Użytkownik może dodatkowo zabezpieczyć urządzenie pinem, ale nie musi.
FusionPipe jest jednym z niezależnych dostawców oprogramowania (ISV), który został certyfikowany i zatwierdzony do współpracy z urządzeniami Toughbook i Toughpad w ramach nowego programu certyfikacyjnego Panasonic.
Pracuję z zespołem FusionPipe odkąd spotkałem ich po raz pierwszy podczas Mobile World Congress 2015, kiedy to miałem ocenić parametry techniczne, poziom bezpieczeństwa i możliwości QuikID. Byłem nie tylko pod wrażeniem zespołu FusionPipe i technologii, którą stworzyli, ale także możliwości, jakie to rozwiązanie daje naszym obecnym i potencjalnym klientom oraz dystrybutorom – przyznaje John Harris, Head of Engineering w Panasonic Computer Products Solutions.
Cieszymy się, że Panasonic stał się jednym z głównych dostawców naszej przełomowej technologii uwierzytelniania. Wizja, strategia i rosnąca rzesza klientów Panasonic, lidera na rynku wzmocnionych urządzeń daje nam ogromny potencjał i stanowi klucz do naszego wspólnego sukcesu – mówi David Snell, CEO i prezes FusionPipe.
Panasonic będzie dostarczał oprogramowanie QuikID w ramach usług ProServices. Rozwiązanie będzie dostępne u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic na terenie Europy i Turcji.

Źródło: Panasonic

Authors

Related posts

Góra
English