Modułowe napędy liniowe od igus

Nowy modułowy zestaw napędów drylin ZLW od firmy igus, specjalisty od tworzyw sztucznych w ruchu, zapewnia jeszcze większą swobodę projektowania dla konstruktorów – teraz można odpowiednio do potrzeb zestawiać gotowe do wbudowania napędy z różnych materiałów, o różnych szerokościach i rozstawach między szynami. Dzięki temu wysoko wydajne napędy liniowe można projektować w przystępnej cenie.

 

igus PM3416-1_m

 

Gotowe do zamontowania, bezsmarowe i bezobsługowe prowadnice liniowe są coraz częściej stosowane w budowie maszyn i w zakładach przemysłowych. W tych miejscach trudno jednak o gotowe rozwiązania, dokładnie spełniające wymagania konstrukcyjne użytkownika. Chcąc ułatwić konstruktorom dobieranie produktów, firma igus, specjalista od tworzyw sztucznych w ruchu, opracowała modułowy zestaw napędów liniowych ZLW, który pozwala klientom na budowanie indywidualnych rozwiązań. Ten modułowy system pozwala na nieskomplikowane i szybkie konfigurowanie szerokości, odległości między szynami oraz długości napędu liniowego. Ze względu na płaską konstrukcję, te stoliki liniowe z paskiem zębatym mogą być stosowane w ograniczonej przestrzeni. Ponadto, użytkownicy mogą zamawiać wsporniki wałków, szyny oraz wózki z aluminium lub ze stali nierdzewnej. Te ostatnie mogą być szczególnie interesujące w aplikacjach do branży spożywczej, gdzie większość komponentów powinno być wykonane ze stali nierdzewnej, a tutaj trudno o modułowe rozwiązania dostępne “z półki”. Napęd w wersji nierdzewnej jest wyposażony we wkładki ślizgowe z materiału E7 dla zapewnienia maksymalnej żywotności. Prowadnice liniowe mogą być dostarczane z silnikiem igus lub z zestawem do podłączania silnika klienta, z wałkami pełnymi lub drążonymi z możliwością konfiguracji wyjścia pod podłączanie silnika z prawej lub lewej strony bloku końcowego.

 

Teraz przystosowane do jeszcze większych obciążeń i bardziej dynamicznych aplikacji
Napęd o nowym rozmiarze ZLW-20 pozwala na przesuwanie obciążeń do 75 kg, przy długości posuwu do 3000 milimetrów. Ponadto, szeroki pas napędowy pozwala na uzyskanie dużych prędkości przejazdu, nawet ponad 5 m/s, zależnie od przesuwanego obciążenia. Napięcie paska zębatego z poliuretanu ze stalowym zbrojeniem można regulować centralnie na wózku. Możliwe jest również zastosowanie tych napędów w aplikacjach pod wodą przy zastosowaniu specjalnych pasków zębatych. Łożyska kulkowe w blokach pozwalają na efektywniejsze prowadzenie paska oraz zapewniają większą sprawność. Cicha praca oraz duża żywotność, nawet przy pracy ciągłej, sprawiają, że gotowe do zamontowania rozwiązania mają szeroki zakres zastosowań, obejmujący między innymi przenośniki w przemyśle spożywczym lub laboratoriach. Co więcej, otwarta konstrukcja stolików liniowych sprawia, że są one łatwe do czyszczenia oraz odporne na zanieczyszczenia.

 

Źródło: igus

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English