Gąsiennicowy odkurzacz dla leniwych

crose

 

Sprzątać trzeba, ale nie zawsze się chce. Dlatego wymyślono automatyczne odkurzacze, które sprzątają same. Jednym z nich jest Dyson Eye 360.

Jest to jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń na rynku. Dyson Eye 360 wykorzystuje kamerę o polu widzenia 360 stopni umieszczoną na górze obudowy, która wykorzystywana jest do stworzenia szczegółowego planu sprzątanych pomieszczeń. Bieżąca pozycja jest ustalana na zasadzie triangulacji i odpowiednich czujników odległościowych. Dzięki temu urządzenie porusza się po zoptymalizowanej trasie (w przeciwieństwie do innych tego typu urządzeń, które poruszają się w dość przypadkowy sposób po spotkaniu przeszkody). Technologia Radial Root Cyclone daje możliwość sprzątnięcia nie tylko paprochów, ale i mikroskopijnych zanieczyszczeń takich jak pyłki i pleśni, zwłaszcza w połączeniu z silnikiem V2 firmy Digital Motor, który wytwarza najlepsze ssanie spośród takich robotów.

 

dyson-360-eye-exploded-split_m

 

W odróżnieniu od typowych Robo-odkurzaczy, które są wyposażone w koła, ten jest wyposażony w gumowe gąsienice, zapewniające doskonałe pokonywanie nierówności. Szczotka dobrze sprząta zarówno podłogi jak i dywany. Urządzenie pracuje bez przerwy ok. pół godziny, po czym wraca do stacji dokującej do podładowania. Specjalna aplikacja na smartfony umożliwia programowanie odkurzacza i ustalanie harmonogramów czyszczenia, oglądania w czasie rzeczywistym postępu czyszczenia itd.

 

crose

 

Koszt urządzenia – ok. 1200 USD.

 

www.dyson360eye.com

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English