Emocjonujące starcie podczas ExpoWELDING w Sosnowcu – znamy wszystkich finalistów Starcia Szlifierzy 2016

3M szlifierze Sosnowiec1_m

 

19 października odbyły się ostatnie z trzech zaplanowanych na 2016 rok eliminacji regionalnych „Starcia Szlifierzy”. Zawody towarzyszyły Międzynarodowym Targom Spawalniczym ExpoWELDING w Sosnowcu. Wydarzenie wyłoniło czterech zwycięzców, którzy z ósemką najlepszych szlifierzy z Gdańska i Warszawy, na początku przyszłego roku, zmierzą się podczas Wielkiego Finału Starcia we Wrocławiu.

Wiedza Mistrza, czyli pisemny test, Zręczność Szlifierza – uzbrojenie szlifierki w tarczę do szlifowania, Refleks Szlifierza – szlifowanie spawu do uzyskania gładkiej powierzchni, Zaradność Szlifierza – cięcie stali nierdzewnej oraz Instynkt Szlifierza – zdjęcie 30g materiału z elementu metalowego.

To pięć konkurencji, w których rywalizowali już uczestnicy zawodów w Gdańsku i w Warszawie. Tym razem swoją wiedzę i praktyczne umiejętności, specjaliści z różnych stron Polski, sprawdzili w Sosnowcu.

 – Możemy śmiało powiedzieć, że pierwsza edycja Mistrzostw Polski w Szlifowaniu to prawdziwy sukces. Podczas 3 regionalnych wydarzeń gościliśmy ponad 130 zawodników z różnych zakątków kraju. Cieszę się, że „Starcie Szlifierzy” jest tym miejscem, gdzie zawodowcy z całej Polski mogą pochwalić się tym, co tak naprawdę potrafią. I jednocześnie zawalczyć o cenne nagrody –  mówi Marcin Galemba, Dyrektor Przemysłowej Grupy Biznesowej 3M.

Starcie Szlifierzy, to emocjonująca sportowa rywalizacja, a jednocześnie – przestrzeń wymiany doświadczeń, sposobność, by doskonalić swój warsztat oraz ocenić własne umiejętności. To również okazja, aby poznać zaawansowane technologicznie produkty 3M dedykowane szlifierzom.

Uczestnicy zawodów korzystają z najwyższej klasy produktów do szlifowania marek Cubitron™ II i Scotch-Brite™. Zależy nam, by pokazać, że wysoka jakość produktów oznacza większe bezpieczeństwo oraz efektywność i komfort pracy. Dajemy też możliwość, by w bezpiecznych warunkach, pod okiem ekspertów zwiększać biegłość i precyzję w posługiwaniu się specjalistycznymi narzędziami. – mówi Piotr Ossowski, Dyrektor Sprzedaży Działu Materiałów Ściernych 3M.

Każde z wydarzeń obserwuje ambasadorka akcji – Justyna Welding Girl Lenc, spawaczka i autorka blogawww.spawaczka.pl. Również w Sosnowcu Justyna zasiliła grono ekspertów zasiadających w Jury.

Podczas Starcia Szlifierzy w Sosnowcu najlepsi okazali się kolejno Piotr Piłczyński z firmy S&S Piłczyński (1 miejsce), Rafał Brzozowski z firmy Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS (2 miejsce) oraz Marcin Żydek (3 miejsce) Wyróżniony został także Lucjan Żurek z firmy Xdesign.

Dołączyli oni do pozostalych ośmiu zawodników, wyłonionych podczas eliminacji w Gdańsku i Warszawie.

Wielki Finał „Starcia Szlifierzy”, został zaplanowany na luty 2017 roku. Nagrodą główną rywalizacji jest między innymi – podróż do świata innowacji 3M w jednym z najnowocześniejszych centrów technologicznych w Europie.

Na początku przyszłego roku o tytuł “Szlif Mistrza” i wygraną w pierwszej edycji Starcia Szlifierzy powalczą:

– Robert Gnaczyński z firmy Vistal,
– Paweł Janik z firmy Bohamet,
– Grzegorz Jachimczyk z firmy Damen Marine Components
– Jakub Krauze z firmy REDO
– Witold Sala z firmy MUEHLHAN Polska
– Tomasz Witman z firmy FEREX
– Sylwester Boratyński z firmy KORAB
– Bartosz Cudzanowski z firmy BWP Skórkiewicz
– Piotr Piłczyński z firmy S&S Piłczyński
– Rafał Brzozowski z firmy Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych NBS
– Marcin Żydek
– Lucjan Żurek z firmy Xdesign

 

Źródło: 3M

 

Więcej zdjęć – w Galerii

Authors

Related posts

Góra
English