Teradyne przedstawia nowego prezesa zarządu Universal Robots

Universal Robots A/S (UR), należący do Teradyne, powołał Jürgena von Hollena na stanowisko prezesa zarządu. Zastąpi on na nim Enrico Krog Iversena, który zrezygnował ze stanowiska w czerwcu 2016 roku, by zająć się innymi zadaniami.  

Jürgen von Hollen_m

 

Jürgen von Hollen ostatnio piastował stanowisko prezesa wykonawczego działu rozwiązań inżynieryjnych, obejmującego pion Automatyki i Sterowania firmy Bilfinger SE, w Mannheim w  Niemczech, czołowej międzynarodowej firmy inżynieryjno-usługowej. W tej roli w Bilfinger odpowiadał za dział zatrudniający na całym świecie blisko 10 000 osób, z rocznym obrotem przekraczającym miliard euro. Jürgen von Hollen karierę zawodową rozpoczął w firmie Daimler-Benz Aerospace i zajmował potem szereg stanowisk kierowniczych w Daimler-Chrysler Services, Deutsche Telecom i Pentair.

Jesteśmy ogromnie zadowoleni, że Jürgen poprowadzi Universal Robots w okresie wzrostu działalności firmy – powiedział prezes Teradyne Mark Jagiela. – Doświadczenie Jürgena w tworzeniu i prowadzeniu międzynarodowych zespołów obsługujących szeroką gamę klientów komercyjnych i przemysłowych jest ogromnie ważne w czasach, w których na całym świecie dynamicznie zwiększamy zastosowania prostych w obsłudze, bezpiecznych i ekonomicznych kobotów.

Cieszę się z dołączenia do zespołu Universal Robots. Firma ta pracuje nad fundamentalną zmianą automatyzacji całej światowej gospodarki – powiedział von Hollen. – Możliwość kierowania organizacją o tak wielkich możliwościach i rozwijania jej w okresie przewidywanego długofalowego silnego wzrostu jest bardzo rzadką okazją. Nie mogę się już doczekać przyszłej współpracy z naszymi dystrybutorami, partnerami i klientami z całego świata, która umożliwi nam zrealizowanie pełnego potencjału robotów współpracujących.

Jürgen von Hollen pracuje w Odense w Danii.

 

Źródło: UR

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English