Kamery Bosch starlight działające w trybie 24/7 jeszcze lepsze niż dotychczas

Kamery Bosch starlight zapewniają najwyższą jakość dozoru wizyjnego, także w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych. Od października portfolio starlight zostanie ulepszone. Produkty będą się wyróżniały wyższą czułością, najwyższej jakości kompensacją oświetlenia z przodu i z tyłu, większą liczbą klatek na sekundę, a także szerszym wyborem rozdzielczości i wersji wykonania
Kolejną ważną zaletą jest to, że wszystkie kamery sieciowe starlight Bosch IP 6000, 7000 i 8000 będą standardowo wyposażone w zintegrowane funkcje analizy obrazu (dotychczas była to opcja), a klient nie będzie musiał ponosić opłat licencyjnych.

 

Bosch ST15a-10.16_m
Oferowanie standardowej funkcji analizy wideo w kamerach jest odpowiedzią na coraz wyższe zapotrzebowanie na szczegółowość obrazu oraz upowszechnianie się kamer dozorowych. System analizy wideo firmy Bosch wnosi walory informacyjne i porządkuje dane wideo już w momencie rejestrowania obrazu przez kamerę, umożliwiając użytkownikom łatwe przeszukiwanie dużej ilości materiałów wideo oraz wskazując istotne informacje. W ten sposób użytkownicy mogą szybciej, łatwiej i w sposób bardziej efektywny podejmować właściwe działania. Pozwala to także zmniejszyć obciążenie sieci oraz nakłady archiwizacyjne, ponieważ przesyłane są tylko dane istotne.
Kompletne portfolio kamer sieciowych starlight firmy Bosch oferuje szerszy wybór rozdzielczości (720p, 1080p, 5 megapikseli) oraz wersji wykonania, wśród których można znaleźć kamery stałopozycyjne w obudowie kompaktowej, kopułkowej oraz kamery PTZ, a także wysoce odporne kamery mobilne przystosowane do pracy w bardzo trudnych warunkach. Portfolio kamer starlight oferuje także wyższe zakresy dynamiki do 120 dB, zapewniającej optymalne wyeksponowanie filmowanych obiektów we wszystkich warunkach oświetleniowych, niezależnie od naświetlenia obiektu z przodu lub z tyłu oraz zwiększoną do 60 liczbę klatek na sekundę, która umożliwia łatwe rejestrowanie szybko poruszających się obiektów.
Dodatkowo najnowsza technologia czujników w połączeniu z zaawansowaną funkcją redukcji szumów daje w efekcie wysoką czułość 0,0069 luksa w przypadku obrazu kolorowego oraz 0,0008 luksa w przypadku obrazu monochromatycznego 1080p. Zapewnia to kamerom rejestrowanie obrazu kolorowego przy pracy w ciemności w sytuacjach, w których inne kamery musiałyby się już przełączyć na obraz monochromatyczny. Z kolei w sytuacjach, w których inne kamery nie byłyby w stanie przekazywać żadnego obrazu, kamery starlight wciąż rejestrują obraz monochromatyczny o wysokim stopniu szczegółowości.
System analizy wideo firmy Bosch zintegrowany w kamerach umożliwia kamerom starlight interpretowanie danych oraz decydowanie, co i kiedy powinno być przekazywane w strumieniu danych, w oparciu o konfigurowane zdarzenia, co minimalizuje wymagania związane z szerokością pasma. Rezultat to alarmy generowane na podstawie istotnych zdarzeń oraz kluczowe statystyki, podnoszące dokładność działania systemu dozoru wizyjnego i zapewniające dostęp do ważnych danych, które można wykorzystać w licznych zastosowaniach związanych m.in. z ochroną i bezpieczeństwem, redukując przy okazji margines błędu związany z czaso- i pracochłonnym dozorem personelu w trybie 24/7.
Pełna gama rozwiązań Essential Video Analytics będzie oferowana jako standardowe wyposażenie (bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat licencyjnych) w kamerach sieciowych stałopozycyjnych w obudowach skrzynkowych DINION IP starlight 6000 oraz w kamerach sieciowych stałopozycyjnych w obudowach kopułkowych FLEXIDOME IP starlight 6000 przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Wszystkie kamery sieciowe starlight IP 7000 i IP 8000 będą wyposażone w zaawansowaną funkcję IVA (Intelligent Video Analytics); pełną gamę algorytmów analitycznych oferujących najwyższą dokładność analizy wideo. Podobnie jak w przypadku systemu Essential Video Analytics, także system Bosch Intelligent Video Analytics nie wymaga żadnych dodatkowych inwestycji ani opłat licencyjnych po stronie klienta.
System Essential Video Analytics oferuje 15 algorytmów analitycznych, które mogą być wykorzystywane do zaawansowanych procedur wykrywania włamań, a także przy weryfikacji spełnienia przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przepisów bezpieczeństwa. Ma on także funkcje z zakresu analityki biznesowej, istotne w środowisku komercyjnym, takie jak zliczanie osób czy informacje o gromadzeniu się tłumu.
System Intelligent Video Analytics jest przewidziany do najbardziej wymagających środowisk pracy. Ma on dodaną opcję zapewnienia najwyższego poziomu dokładności dla zastosowań newralgicznych, takich jak ochrona zewnętrznych granic portów lotniczych, infrastruktury o znaczeniu krytycznym, śledzenia jednostek pływających oraz monitoring ruchu drogowego. System Intelligent Video Analytics oferuje 17 algorytmów analitycznych i zapewnia wszystkie możliwości systemu Essential Video Analytics. System Intelligent Video Analytics wyróżnia umiejętność rozróżniania pomiędzy rzeczywistymi zdarzeniami zagrażającymi bezpieczeństwu oraz znanymi fałszywymi alarmami, które są wzbudzane w wyniku zastosowania kamer w wymagającym środowisku, np. przy silnym wietrze, opadach śniegu i deszczu, odbiciach światła w lustrze wody czy też wskutek znacznej odległości, co może stać się przyczyną jeszcze większych trudności w interpretacji obrazu. Pozwala to zminimalizować koszty związane z fałszywymi alarmami oraz skoncentrować się na istotnych zdarzeniach.

 

Źródło: Bosch

Authors

Related posts

Góra
English