VG Polska z najnowocześniejszą linią produkcyjną

W należącym do międzynarodowej grupy Van Genechten Packaging zakładzie produkcyjnym w Chełmku została uruchomiona nowa linia produkcji opakowań. W uroczystej inauguracji linii technologicznej, obok kierownictwa VG Polska wzięli udział m.in. Ambasador Belgii w Polsce Colette Taquet, marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa oraz prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) Tomasz Pisula.
Van Genechten Packaging_m

Colette Taquet, Ambasador Belgii w Polsce (fot. UM Woj. Małopolskiego)

Van Genechten Packaging to belgijska rodzinna grupa przemysłowa z siedzibą w Luksemburgu. W jej skład wchodzi 10 zakładów specjalizujących się w produkcji wielobranżowych specjalistycznych opakowań kartonowych m.in. dla sektora spożywczego czy chemii przemysłowej. Zakłady firmy zlokalizowane są już w 10 krajach, ale to właśnie w Polsce inwestor zdecydował o uruchomieniu jednej z największych, a z pewnością najnowocześniejszej pod względem zastosowanych technologii i maszyn własnej linii produkcyjnej.

W drukarni w Chełmku zatrudnionych jest obecnie ponad 180 osób, a produkowane to opakowania trafiają na rynki całego świata. VG Polska jest producentem lub współproducentem nagradzanych i wyróżnianych opakowań. Wyprodukowane w Chełmku m.in. opakowanie dla firmy McDonald’s zdobyło nagrodę World Star Award, przyznawaną przez World Packaging Organization.

Z okazji uruchomienia w Polsce nowej linii technologicznej prezes PAIiIZ Tomasz Pisula, przekazał inwestorowi list gratulacyjny od wicepremiera Mateusza Morawieckiego z życzeniami dalszych sukcesów i dynamicznego rozwoju.

Już dziś inwestor rozważa budowę magazynu w pobliżu swojego zakładu w Chełmku, co będzie się wiązało m.in. z dalszym wzrostem zatrudnienia.

Źródło: PAIiIZ

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English