Koncern Daimler AG zbuduje fabrykę silników w Jaworze

Dr. Andreas Schenkel in der Motorenproduktion von Mercedes-Benz. Dr. Schenkel ist Geschäftsführer der neugegründeten Gesellschaft „Mercedes-Benz Manufacturing Poland“ und verantwortet damit die Produktion am neuen Standort Jawor, die im Jahr 2019 starten wird. ; Dr Andreas Schenkel in the engine production of Mercedes-Benz. Dr. Schenkel is the CEO of the newly established company “Mercedes-Benz Manufacturing Poland” and is responsible for the production at the new location in Jawor, which will start in 2019.;

 

Koncern Daimler AG podjął ostateczną decyzję dotyczącą budowy fabryki silników Jaworze i podpisał z polskimi partnerami umowę o zakupie gruntu pod inwestycję. Oficjalne ogłoszenie inwestycji odbyło się podczas spotkania Markusa Schäfera, członka zarządu Mercedes-Benz Cars ds. zarządzania produkcją i łańcuchem dostaw z Mateuszem Morawieckim, wicepremierem i ministrem rozwoju w Warszawie. Silniki będą produkowane w ramach nowopowstałej spółki Mercedes-Benz Manufacturing Poland (MBMP), na czele której stanął Andreas Schenkel.

– Nowa fabryka silników Mercedes-Benz w Polsce to zwiększenie naszych możliwości produkcyjnych i wyraz coraz bardziej międzynarodowego charakteru kooperacji w zakresie produkcji zespołów napędowych. Pozwoli to poprawić elastyczność i wydajność naszej globalnej sieci produkcyjnej. Nową fabryką pokieruje Andreas Schenkel, który wspólnie z załogą i partnerami będzie z sukcesem realizował naszą strategię wzrostu – wyjaśnia Markus Schäfer.

Decyzja biznesowa Daimlera świadczy o tym, że Polska jest atrakcyjnym rynkiem dla inwestorów zagranicznych. Branża motoryzacyjna staje się hubem innowacyjności polskiej gospodarki. Dzięki temu w Polsce powstają miejsca pracy wymagające wysokich kwalifikacji. Premiujemy szczególnie inwestycje w projekty innowacyjne, badawczo-rozwojowe i w sektorze nowoczesnych usług, które generują wartość dodaną dla polskiej gospodarki, a przez to zwiększają jej konkurencyjność. – mówi wicepremier Mateusz Morawiecki.

Jawor będzie pierwszym zakładem produkcyjnym w łańcuchu produkcji układów napędowych do samochodów osobowych Mercedes-Benz. W nowoczesnej fabryce będą produkowane czterocylindrowe silniki do samochodów osobowych Mercedes-Benz. Nowa fabryka będzie połączeniem najwyższych standardów branży motoryzacyjnej z ideą „Przemysł 4.0” i ma ambicję być benchmarkiem w sektorze produkcji silników.

Wspieramy naszych inwestorów, w tym zagranicznych tworząc skoordynowany i profesjonalny system ich obsługi, i to na każdym etapie realizacji projektów. Stawiamy przy tym na aktywną rolę administracji i instytucji otoczenia biznesu, która zapewni nową jakość oferowanych przez nie usług. – mówi Tadeusz Kościński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Rozpoczęcie produkcji Daimlera planowane jest na rok 2019, a prace budowlane mają się rozpocząć w 2017 r. – Budowa pierwszego zakładu produkcyjnego Mercedes-Benz Cars w Polsce i kierowanie tutaj produkcją silników stanowi niezwykle ciekawe wyzwanie. Bardzo się na to cieszę, podobnie jak na współpracę z przyszłymi współpracownikami i moimi kolegami z koncernu – mówi Schenkel.

Dr Andreas Schenkel ukończył studia na kierunku budowa maszyn w Stuttgarcie i obronił pracę doktorską na uniwersytecie w Karlsruhe. Swoją karierę w ówczesnej spółce DaimlerChrysler AG rozpoczął w roku 1996 jako praktykant w zakładach produkcji silników w Untertürkheim koło Stuttgartu. Potem pełnił funkcje kierownicze w dziale produkcji samochodów osobowych Mercedes-Benz, w tym szefa montażu osi oraz szefa działu systemu produkcji Mercedes-Benz Cars. Ostatnio Andreas Schenekel (49 lat) był odpowiedzialny za planowanie produkcji podwozi w fabryce w Untertürkheim.

Authors

Related posts

Góra
English