Styropmin buduje nowa fabrykę w Zielonej Górze

Styropmin_m

Na terenie Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego już w przyszłym roku wybudowana zostanie kolejna fabryka firmy Styropmin. Zatrudnienie znajdzie w niej około 100 osób.

Zakończenie budowy planowane jest na II połowę 2017 roku. W zakładzie zlokalizowanym w Nowym Kisielinie, produkowane będą wszystkie wyroby z oferty firmy: płyty styropianowe fasadowe, izolacje fundamentów, dachów i podłóg. Lubuski oddział Styropminu będzie docelowo oferował pracę około 70 osobom.

–  Otwarcie nowej fabryki, to kolejny po inwestycji w Oświęcimiu krok w rozwoju firmy. Nasze produkty trafiają już do klientów w centralnej, wschodniej i południowej Polsce. Od 2018 roku chcemy dostarczać styropian również na budowy w zachodniej części kraju i za granicą – mówi Marcin Kępczyński, Członek Zarządu firmy Styropmin.

Styropmin od ponad 25 lat zajmuje się produkcją i sprzedażą płyt styropianowych oraz spadków dachowych wykorzystywanych w różnych gałęziach i sektorach budownictwa. Pierwszą fabrykę Styropmin otworzył w Łochowie, niedaleko Mińska Mazowieckiego, głównej siedziby firmy. Od 2016 produkcja odbywa się również w fabryce zlokalizowanej w Oświęcimiu.

Firma Styropmin powstała w 1993 roku. Od ponad 20 lat zajmuje się produkcją i sprzedażą płyt styropianowych i spadków dachowych wykorzystywanych w różnych gałęziach i sektorach budownictwa. Produkty Styropmin posiadają certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Produkcja z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego i wykwalifikowanych pracowników, odbywa się w centralnej fabryce firmy w Łochowie oraz od 2016 roku w fabryce w Oświęcimiu.

 

Źródło: Styropmin

 

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English