Leitz wyposażony w system CMMS firmy Queris

Do grona klientów Queris dołączyła kolejna firma z branży narzędziowej. Tym razem system na rozwiązanie dla utrzymania ruchu i zarządzania majątkiem zdecydował się Leitz – światowy lider w produkcji narzędzi do obróbki drewna.

 

Leitz pelnaoferta_m

 

Przedsiębiorstwo działa w Polsce od 1997 roku, a w ofercie firmy znajdują się między innymi piły tarczowe, frezy, wiertła, czy rozdrabniacze. Będąc liderem w swojej dziedzinie polski oddział Leitz potrzebował odpowiedniego oprogramowania, które pomogłoby usprawnić działalność służb UR. Wybór ostatecznie padł na program Queris CMMS, a jego wdrożenie zostało ukończone we wrześniu bieżącego roku.

Firma Leitz jest dużym i znanym producentem narzędzi do obróbki drewna. Ponad 130-letnia tradycja zaowocowała obszernym portfelem produktów, w którym znajdują się m.in. piły tarczowe, frezy, wiertła, noże oraz ponad 8000 innych standardowych narzędzi. Jednakże większa część wyrobów, bo aż 2/3 całej produkcji, to narzędzia tworzone na specjalne potrzeby klientów przedsiębiorstwa.

Wraz z rozwojem polskiego oddziału producenta pojawiła się potrzeba wsparcia działu utrzymania ruchu profesjonalnym oprogramowaniem IT. Wdrożony system Queris CMMS zapewnił przedsiębiorstwu m.in. większe możliwości szybszej reakcji na awarie, lepsze zarządzanie personelem UR oraz organizowanie jego pracy, a także większą kontrolę nad gospodarką części zamiennych.

W firmie Leitz wdrożenie systemu CMMS składało się z następujących etapów:

  • Przygotowaniu infrastruktury IT,
  • Instalacji i konfiguracji oprogramowania,
  • Testów i uruchomienia systemu,
  • Importu danych,
  • Przeszkoleniu użytkowników oraz oddaniu systemu do pełnego użytku.

 

Źródło: Queris

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English