Centrum Innowacji 3M otwarte podczas Nocy Laboratoriów

noc_laboratoriow_w_centrum_innowacji_3m_3_m

 

Stetoskop z funkcją Bluetooth, który wysyła dane do komputera w trakcie trwania badania. Wyjątkowo wytrzymałe taśmy, których 0,25 m² potrafiłyby przenieść słonia. Folie prywatyzujące chroniące przed ciekawskimi oczami w środkach komunikacji miejskiej. Środek gaśniczy, który paruje 50 razy szybciej niż woda, dzięki czemu gaszony nim sprzęt elektroniczny nadal działa, a papier pozostaje suchy. Wrocławskie Centrum Innowacji 3M pełne jest rewolucyjnych i ekscytujących rozwiązań. 8 października wrocławianie mogli zobaczyć je wszystkie na własne oczy podczas II edycji Nocy Laboratoriów.

Czy wiesz, w jaki sposób można zmniejszyć spalanie samolotu? Dlaczego folia odblaskowa na znakach drogowych działa tak efektywnie? Jak ugasić pożar nie uszkadzając sprzętu elektronicznego? Czemu w nowoczesnych autach nie słychać uporczywego hałasu silnika? Jak zrobić niewidoczny aparat ortodontyczny? Odpowiedź na te i inne pytania ma amerykańska firma 3M, działająca w Polsce od 25 lat.

Z jej naukowymi osiągnięciami spotykasz się średnio 17 razy w ciągu dnia, często nie zdając sobie z tego sprawy. Jest jednak miejsce, które pokazuje jak tysiące produktów 3M wpływa na Twoje codzienne życie. To właśnie Centrum Innowacji 3M, zlokalizowane przy ulicy Kowalskiej 143. Wrocławski obiekt o powierzchni 600 m2 został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej oddać naukową kulturę amerykańskiej firmy.

 

noc_laboratoriow_w_centrum_innowacji_3m_2_m

 

Wizyta we wrocławskim Centrum Innowacji 3M daje możliwość poznania technologii stosowanych przez firmę, zwartych w pięciu grupach biznesowych, takich jak ochrona zdrowia, produkty konsumenckie, bezpieczeństwo i reklama wizualna, przemysł, elektronika i energetyka. Nasze produkty tworzymy w oparciu o dokonania naukowe i współpracę niemal 13 tysięcy naukowców. Celem firmy 3M jest wdrażanie zaawansowanych osiągnięć naukowych do życia codziennego, a co za tym idzie – poprawa jakości funkcjonowaniu milionów ludzi na całym świecie. Nauka 3M zastosowanie znajduje w niemalże każdej dziedzinie – czyni pracę łatwiejszą, poprawia bezpieczeństwo i komfort w naszych domach. Naszym hasłem jest 3M Science. Applied to Life – mówi Tomasz Duda, dyrektor ds. technologii w 3M Poland.

55 tysięcy produktów, blisko 13 tysięcy naukowców, 46 platform technologicznych i ponad 100 tysięcy zarejestrowanych patentów – to tylko wybrane liczby pokazujące jak silnie firma 3M jest obecna w nauce. Ze względu na tak szeroką działalność, amerykańska firma tworzy specjalne Centra Innowacji, prezentujące portfolio produktów i możliwości technologiczne. Na świecie jest ich 45, a wrocławska placówka jest jedną z największych.

 

noc_laboratoriow_w_centrum_innowacji_3m_4_m

 

Rolę przewodników pełnią tu interaktywne ekspozycje i praktyczne demonstracje. W Centrum Innowacji pokazywane są m.in. rozwiązania 3M z zakresu filtracji, klejenia, folii, materiałów fluoropochodnych, ceramiki, włóknin, materiałów ściernych, mikroreplikacji oraz produktów zapewniających ochronę przed hałasem. To także miejsce wymiany doświadczeń, które inspiruje i pobudza kreatywność, o czym świadczy m.in. zorganizowany w lipcu 2016 roku konkursu 3Mind dla wrocławskich studentów.

Wizytę w Centrum Innowacji polecić można każdemu kto interesuje się nowymi technologiami, chemią, fizyką, biologią, czy biotechnologią. Prezentujemy tu rozwiązania, bez których trudno wyobrazić sobie świat, pokazujemy jak powstają innowacje i odkrywamy nieoczekiwane możliwości jakie proponuje nauka – mówi Emilia Demczur, koordynatorka w Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu.

Wrocławskie Centrum Innowacji 3M było otwarte dla zwiedzających 8 października br. podczas II edycji Nocy Laboratoriów. W ciągu kilku godzin Centrum odwiedziło ponad 300 osób. Poza placówką amerykańskiej firmy wrocławianie mogli wejść także m.in. do Centrum Badawczo-Rozwojowe Nokii oraz Centrum Badań EIT+.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.noclaboratoriow.pl.

 

Źródło: 3M

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English