W Lublinie inwestują

protektor2_m

 

Protektor, producent obuwia technologicznego dla służb mundurowych ma nową siedzibę i zakład produkcyjny w lubelskiej podstrefie Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.
20 września br. odbyła się uroczystość otwarcia nowego obiektu spółki Protektor, w której udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych, Agencji Rozwoju Przemysłu (zarządzającej mielecką SSE) oraz specjalnie zaproszeni goście i pracownicy firmy.
W trakcie wydarzenia zaprezentowano nowoczesny zakład a goście mieli okazję zwiedzać halę liczącą 7 tys. m², gdzie ulokowana jest część produkcyjna i magazynowa wraz z biurami. Znajdują się tam m.in.: dział rozkroju, szwalnia, działy montażu tradycyjnego oraz wtryskowego.
Protektor to spółka z polskim kapitałem, która obecnie jest jednym z największych w Europie producentów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa.
Produkty firmy spełniają bowiem wyśrubowane normy krajów NATO. Protektor od dawna notuje sukcesy za granicą tj. na rynku niemieckim jest głównym dostawcą specjalistycznego obuwia, używanego w zakładach z branży elektronicznej.

Kolejnym inwestorem w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC została firma GORBI Piotr Garbacz, która planuje rozwój swojej działalności w podstrefie Lublin.
W ramach udzielonego przez Agencję Rozwoju Przemysłu zezwolenia na działalność w strefie przedsiębiorca zamierza wybudować nowoczesny zakład produkcyjny, co pozwoli na uruchomienie produkcji nowej generacji zewnętrznych osłon tarasowych i okiennych (pergol, markiz, rolet screen i zabudów szklanych na balkony i tarasy).
W nowej hali produkcyjnej inwestor planuje zainstalować linię technologiczną oraz wydzielić część powierzchni obiektu na dział badawczo-rozwojowy i prototypownię, gdzie będą prowadzone badania nad doskonaleniem produktów.
Całe przedsięwzięcie szacowane na ponad 8,5 mln zł umożliwi zatrudnienie co najmniej 42 nowych pracowników.

 

Źródło: Specjalna Strefa Ekonomiczna EURO-PARK MIELEC

Authors

Related posts

Góra
English