Nowe zezwolenia w TSSE

Agencja Rozwoju Przemysłu wydała kolejne trzy zezwolenia na prowadzenie działalności w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Dwa z nich to reinwestycje strefowe, jedno – nowy inwestor.

Alumetal Poland działa w ramach dużej grupy Alumetal. Od 2004 roku na terenie podstrefy Tarnobrzeg rejon inwestycyjny Gorzyce. Firma specjalizuje się w produkcji wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych, stopów wstępnych oraz aluminium do odtleniania stali. Celem nowej inwestycji będzie rozbudowa zakładu polegającego na rozszerzeniu asortymentu produkowanych wyrobów, zwiększeniu zdolności produkcyjnych oraz automatyzacji procesów produkcyjnych stopów aluminiowych oraz zapraw metalicznych na bazie soli.

EUROMETAL działa w ramach dużej grupy kapitałowej EUROMETAL Grupa Eko-Świat. Od 2000 roku prowadzi działalność produkcyjną na terenie podstrefy Stalowa Wola. Firma specjalizuje się w produkcji profili aluminiowych oraz detali aluminiowych obrabianych powierzchniowo i mechanicznie. Celem nowej inwestycji będzie rozbudowa zakładu polegającego na uruchomieniu nowych linii technologicznych do wyciskania profili aluminiowych wraz z obróbką mechaniczną i cieplną w celu dywersyfikacji produkcji i wprowadzaniu nowych produktów na rynek.

 

Grupa Eko Swiat_m

Zdjęcie: GRUPA EKO–ŚWIAT

 

ZinkPower WSCHÓD powstanie jako jeden z oddziałów firmy ZinkPower Szczecin należących do niemieckiego Kopf Holding GmbH. Zakład zostanie zbudowany w ramach nowego projektu na terenie podstrefy Janów Lubelski. Firma specjalizować się będzie w świadczeniu usług cynkowania zanurzeniowego (ogniowego) polegającego na nakładaniu powłok cynku na konstrukcje stalowe.

W ramach nowych zezwoleń wydanych w TSSE przedsiębiorcy zainwestują blisko 140 mln zł i zatrudnią co najmniej 80 pracowników.

Zarządzający TSSE udostępnia potencjalnym inwestorom tereny pod inwestycje (greenfield), hale produkcyjno-magazynowe (brownfleld) oraz proponuje możliwość wykonania projektów pod klucz, zgodnie z potrzebami inwestora (built-to-suit). Do dyspozycji inwestorów pozostało jeszcze ok. 500 ha.

Od początku funkcjonowania Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN wydano w niej łącznie 320 zezwoleń na prowadzenie działalności, a nakłady inwestycyjne przekroczyły 8,2 mld zł.

 

Źródło: TSSE

Authors

Related posts

Góra
English