Fundusze unijne dla branży elektroenergetycznej

ncbir_m

 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło kolejny konkurs w Programie Inteligentny Rozwój (PO IR) na projekty, które wspierać mają rozwój strategicznych sektorów polskiej gospodarki. Nowa inicjatywa, realizowana pod nazwą PBSE, kierowana jest do firm i konsorcjów przedsiębiorstw branży elektroenergetycznej.

Dofinansowanie będzie przyznawane na realizację badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych, bądź tylko tych drugich.

– Elektroenergetyka to niezwykle istotna dziedzina z punktu widzenia funkcjonowania państwa. Program PBSE umożliwia wsparcie polskich przedsiębiorstw w zakresie rozwoju nowych technologii, które pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju – powiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Warunkiem otrzymania wsparcia jest m.in. wpisanie się prac B+R w agendę badawczą programu PBSE oraz zobowiązanie do wdrożenia wyników projektu.

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 2 listopada do 20 grudnia br.

Pula środków przeznaczona na pierwszą edycję konkursu to 150 mln zł. Wartość kosztów kwalifikowalnych projektu musi mieścić się w przedziale od 2 do 50 mln złotych.

PBSE to jeden z programów sektorowych w ramach działania 1.2 PO IR, utworzonych na potrzeby zrzeszonych przedsiębiorców, prowadzących działalność w danym sektorze.

Dokumentacja konkursu dostępna będzie na serwisie Programu Inteligentny Rozwój.

 

Źródło: MR

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English