Inteligentna rękawica ProGlove: ŠKODA Logistics rozwija nowe technologie w przemyśle

ŠKODA przygotowuje się na czwartą rewolucję przemysłową: nowatorskimi rękawicami ProGlove czeski producent wyznacza nowe standardy innowacji i zaawansowania technologicznego. Inteligentne funkcje rękawic pozwolą ułatwić i przyspieszyć pracę działu logistycznego ŠKODA Logistics.
2016_08_30_proglove_m

 

Czwarta rewolucja przemysłowa to koncepcja, w ramach której nastaje przełom w przemyśle dzięki coraz szerszemu wykorzystaniu automatyzacji i wymiany danych na wielką skalę. W zaawansowanych gałęziach przemysłu sytuację tę da się już zaobserwować i ŠKODA ma znaczący wkład w jej rozwój. – W dzisiejszych warunkach logistyka ma kluczowy wpływ na sukces firmy, zaważając na jej konkurencyjności i kondycji finansowej – powiedział Jiří Cee, Dyrektor ŠKODA Logistics. – Dlatego też w ŠKODZIE nieustannie rozwijamy najnowocześniejsze technologie, by poprawić codzienne życie naszych pracowników. Inteligentna rękawica ProGlove pozwala im pracować szybciej, wydajniej i praktycznie bezbłędnie – dodał Cee.
ŠKODA zamierza wprowadzić swoje fabryki w cyfrowy wiek. ProGlove to elektroniczna rękawica wyposażona w skaner, zaprojektowana w celu usprawnienia pracy logistycznej. By dowieść swojej wytrzymałości, inteligentny wynalazek przeszedł szereg testów wytrzymałościowych. – ProGlove udowodniła, że idealnie nadaje się do produkcji seryjnej i jest już stałym elementem naszego wyposażenia – powiedział Cee.
Co najważniejsze, ta innowacyjna rękawica została zaprojektowana tak, by praca w niej była łatwiejsza i sprawniejsza. Zamontowane w niej urządzenie wskazuje pracownikowi, czy trzyma on właściwy podzespół i czy wykonuje czynności w odpowiedniej kolejności.

 

2016_08_30_proglove1_m
Rękawica ta potrafi odczytywać informacje tak jak tradycyjny skaner, ale robi to jednym prostym działaniem i bez wykorzystania dodatkowych urządzeń. Umożliwia to wyjątkowo szybką i łatwą rejestrację części. W dodatku praca staje się jeszcze bardziej ergonomiczna: skanowanie i testowanie materiałów aktywowane jest przez naturalne ruchy ręki.
Inteligentna rękawica ŠKODY odczytuje kody części w poziomie i w pionie. Odczytany kod jest następnie aktywowany przyciskiem na palcu wskazującym. W następnym kroku proces jest akceptowany sygnałem dźwiękowym lub wibracją, zapobiegając wykorzystaniu niewłaściwej części.
Dział ŠKODA Logistics zatrudnia obecnie około 3000 osób, których priorytetem jest zaplanowanie skutecznej i szybkiej dostawy podzespołów ŠKODY na całym świecie.

 

Źródło: ŠKODA

Authors

Related posts

Góra
English