4400 kilometrów kabli elektroenergetycznych za 100 milionów złotych

Tele-fonika_m

 

Tele-Fonika Kable, działając w konsorcjum z Energa-Operator Logistyka, wygrała przetarg na dostawy kabli elektroenergetycznych średniego napięcia do Energa-Operator. Do sierpnia przyszłego roku konsorcjum zrealizuje dostawy 4400 km kabli średnich napięć. Wartość przewidywanych dostaw kabli SN wynosi ponad 100 mln zł.

Spółka Energa-Operator działa w północnej i środkowej części kraju, na terenach województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego, gdzie eksploatuje łącznie 184 tys. km linii energetycznych. Spółka dostarcza prąd do ponad 2,9 mln odbiorców. Od początku 2016 roku Grupa Energa wydała na inwestycje w segmencie dystrybucji 581 mln zł. W efekcie wykonanych prac przyłączono 16,9 tys. nowych klientów, wybudowano i zmodernizowano 1834 km linii wysokiego, średniego oraz niskiego napięcia oraz przyłączono do sieci 91 MW nowych źródeł OZE.

Kable SN w zależności od swojej konstrukcji mogą być układane bezpośrednio w ziemi, kanałach kablowych, a przy zastosowaniu specjalnych uszczelnień, powłok lub też opancerzenia mogą znaleźć zastosowanie w bardzo wymagających warunkach środowiskowych.

To kolejny rok współpracy z Grupą Energa. Dobry przykład współdziałania polskich firm, które dysponują doświadczeniem z jednej strony i najwyższą światową technologią z drugiej – podkreśla Ryszard Pilch, wiceprezes zarządu Tele-Fonika Kable.

Dzięki posiadanym nowoczesnym liniom technologicznym oraz laboratoriom zakład w Bydgoszczy jest jednym z największych centrów produkcyjnych kabli średnich i wysokich napięć w Europie.
W ciągu ostatnich 20 lat produkcji zakłady Tele-Foniki Kable dostarczyły na rynki wielu krajów świata ponad 250 tys. km kabli średnich napięć w izolacji z polietylenu usieciowanego XLPE, na napięcie 10 do 35 kV z żyłami aluminiowymi lub miedzianymi, o konstrukcjach jednożyłowych, trzyżyłowych lub triplex, przekrojach 35 mm2 – 1000 mm2, spełniających różne standardy i spotykanych na wielu rynkach europejskich i światowych.

 

Źródło: Tele-Fonika Kable

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English