Drabiny pionowe KRAUSE z innowacyjnym systemem mocowań IsoMont

system_isomont_krause_m

 

Drabiny pionowe mocowane na stałe to szczególny rodzaj urządzeń, które służą pokonywaniu wysokości. Jak sama nazwa wskazuje, przymocowane raz do ściany zewnętrznej budynku, stają się jej integralną częścią. System mocowań musi być zatem tak skonstruowany, by z jednej strony skutecznie radził sobie z przewidywanymi obciążenia, z drugiej zaś nie wpływał negatywnie na bilans energetyczny budynku. Innowacyjne rozwiązanie IsoMont od KRAUSE spełnia oba wymagania.

Drabiny mocowane na stałe są idealnym rozwiązaniem w zakresie pokonywania wysokości, zapewniając bezpieczny i stały dostęp do wysokich budowli, w celach konserwacyjnych i porządkowych, ale również ewakuacyjnych. Zastosowanie znajdują także w zakładach produkcyjnych, gdzie mocowane do maszyn i urządzeń umożliwiają wykonywanie prac kontrolnych i serwisowych, oraz jako drabiny szybowe – w oczyszczalniach ścieków, zbiornikach wody pitnej, wysypiskach śmieci oraz innych konstrukcjach włazowych.

 

System IsoMont. Innowacje w trosce o środowisko i kondycję budynku

Zgodnie z zaostrzającymi się przepisami dotyczącymi energooszczędności budynków, już w roku 2021 wszystkie nowe obiekty będą musiały spełniać wymogi prawie zerowego zapotrzebowania na energię. To wielkie wyzwanie nie tylko dla producentów materiałów budowlanych, ale przede wszystkim dla konstruktorów oraz architektów. Nowe projekty będą musiały być pozbawione wszelkiego ryzyka związanego z występowaniem mostków termicznych, do których zaliczyć możemy np. miejsce mocowania drabin pionowych do elewacji budynku. Wykorzystanie mocujących kotew ściennych ze stali, doskonałego przewodnika, powoduje zazwyczaj uciekanie ciepła przez warstwę izolacji, w skutek czego na jej powierzchni tworzy się para wodna, a w dłuższej perspektywie pleśń. –  Zaprojektowany przez konstruktorów KRAUSE innowacyjny system mocowań ściennych IsoMont wykonany został z tworzywa sztucznego, wzmacnianego włóknem szklanym (GFK). Zdolność przewodnictwa ciepła została przez to ograniczona do minimum. Warto zaznaczyć, że wykorzystany materiał jest równie wytrzymały jak stal, zatem bez problemu poradzi sobie z dźwiganiem nawet największych przewidywanych obciążeń – rekomenduje Marek Banach, ekspert firmy KRAUSE, producenta wysokiej jakości urządzeń do pracy na wysokości.

 

Technologia w służbie komfortu i bezpieczeństwa

Drabiny pionowe KRAUSE, wykonane według normy DIN 18799-1: 2009, zostały zaprojektowane w systemie modułowym, co zapewnia kompleksową i szybką ich instalację w docelowym miejscu użytkowania. Pozwala to zaoszczędzić aż 30% czasu potrzebnego na montaż, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. Szeroka gama wyposażenia podstawowego i dodatkowego odpowiada na zróżnicowane wymagania wynikające z pełnionych funkcji i miejsca wykorzystania oraz gwarantuje wygodne i bezpieczne użytkowanie.

Najważniejsze korzyści rozwiązania KRAUSE to:

  • Duży wybór kotew mocujących, ułatwiający dopasowanie do podłoża i odstępu od ściany
  • Szybkie i wydajne mocowanie kotwy do drabiny, za pomocą jednej śruby na stronę
  • Prosty montaż systemu kosza ochronnego, składającego się z pałąka zabezpieczającego (z zestawem nierdzewiejących śrub z V4A), który może być montowany do dowolnego miejsca na podłużnicy drabiny, oraz podpory zabezpieczającej, wyposażonej w zintegrowany kanał śrubowy umożliwiający szybki i różnoraki montaż do pałąka
  • Różne typy blachy odprowadzające wodę, dzięki którym unikniemy nieestetycznych zacieków na elewacji budynku

W ofercie producenta znajdują się drabiny zarówno jedno-, jak i wielociągowe, które, zgodnie z obowiązującymi przepisami, muszą być stosowane w przypadku wysokości większych niż 10 m. Dodatkowo zaleca się, aby stosowanie drabin pionowych w celach ewakuacyjnych, było zawsze poprzedzone konsultacjami z służbami ratownictwa pożarowego.

 

Źródło: Krause

Authors

Related posts

Góra
English