Szlifierze staną w szranki w Warszawie

3M starcie_szlifierzy_konkurencje_3_m

 

Już 15 września Politechnikę Warszawską odwiedzą mistrzowie obróbki metali, by zmierzyć się w kolejnych eliminacjach „Starcia Szlifierzy”. To pierwsze mistrzostwa o ogólnopolskim charakterze kierowane do tej grupy zawodowej. Zawody w Warszawie to jedne z trzech regionalnych eliminacji, zaplanowanych na 2016 rok. Rywalizacja w stolicy wyłoni kolejnych czterech najlepszych szlifierzy, którzy dołączą do grona finalistów i zawalczą o tytuł „Szlif Mistrza” podczas Wielkiego Finału we Wrocławiu w 2017 roku.

Pięć konkurencji wymagających zarówno bogatej wiedzy, jak i nieprzeciętnych umiejętności szlifierskich – to wyzwanie, któremu już 15 września stawi czoła kolejna czterdziestka uczestników „Starcia Szlifierzy”. Na jeden dzień Warszawa stanie się prawdziwą stolicą szlifowania.

Każde kolejne spotkanie pokazuje nam, że branża szlifierska potrzebuje takich zawodów, takich wydarzeń. „Starcie Szlifierzy” to nie tylko zaciekła sportowa rywalizacja – to również świetna okazja, do rozmów i wymiany doświadczeń pomiędzy profesjonalistami. To przestrzeń do promowania dobrych praktyk oraz doskonalenia swojego warsztatu i podnoszenia umiejętności– mówi Katarzyna Bownik z Działu Materiałów Ściernych 3M Poland.

Uczestnicy zawodów będą korzystać z najwyższej klasy produktów do szlifowania marek Cubitron™ II i Scotch-Brite™. Marka 3M Poland, jako producent środków ochrony indywidualnej, ważny akcent stawia także na bezpieczeństwo i komfort pracy szlifierzy.

Świadomość potencjalnych zagrożeń, znajomość zasad BHP i odpowiedzialność za siebie i współpracowników – to niezbędnik, który musi towarzyszyć pracy każdej osoby, która operuje specjalistycznymi narzędziami i urządzeniami. „Starcie Szlifierzy” to dobra okazja, żeby o tym mówić i w tym zakresie edukować– mówi Witold Postrach z Działu Bezpieczeństwa Pracy 3M Poland.

Gospodarzem wydarzenia będzie Instytut Technik Wytwarzania Politechniki Warszawskiej.

Cieszę się, że będziemy gościć w swoich murach uczestników tych wyjątkowych zawodów. Jestem przekonany, że to jedna z najlepszych dróg do kształcenia specjalistów– mówi prof. PW, dr hab. inż. Tomasz Chmielewski z Zakładu Inżynierii Spajania Politechniki Warszawskiej.

Również w Warszawie rywalizację liderów branży oceniać będzie jury złożone z ekspertów. Wśród nich znajdzie się ambasadorka akcji Justyna Lenc „Welding Girl” – spawaczka i autorka bloga www.spawaczka.pl.

W 2016 roku odbędą się jeszcze jedne zawody – w październiku podczas Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING w Sosnowcu. Wielki Finał „Starcia Szlifierzy” został zaplanowany na luty 2017 roku w Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu.

 

Źródło: 3M

Authors

Related posts

Góra
English