Rekordowy transport do dąbrowskiej stalowni

Arcelor Mittal 44c1224287_m

 

W dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland, zostaną wymienione i zmodernizowane elementy konwertora nr 1 w stalowni. Koszt to ok. 20 mln zł. Dwa lata temu został wymieniony konwertor nr 2. W przyszłym roku planowana jest wymiana konwertora nr 3.

 

Arcelor Mittal 0ffde419a4_m
Do stalowni  dotarły już  trzy elementy nowej instalacji: stożek, cześć cylindryczna i dennica. Łączna ich waga przekracza 300 ton. Średnica najszerszego elementu to ponad 9,5 m. Transport tak ogromnego ładunku wymagał kilkumiesięcznych przygotowań i szeregu zezwoleń. Planowany jest jeszcze jeden transport ponadgabarytowego elementu. Będzie to pierścień nośny o średnicy przekraczającej 11 m i wadze 218 ton.

 

????????????????????????????????????

 

Konwertor tlenowy to jedno z kluczowych urządzeń w procesie produkcji stali. To w nim, w stalowni, ze złomu i surówki żelaza wytopionej w wielkim piecu powstaje stal.
W hali stalowni w tym tygodniu rozpocznie się scalanie elementów. Konwertor nr 1 jeszcze pracuje, zatrzymany zostanie w drugiej połowie września. Po demontażu pracującej obecnie instalacji nastąpi montaż nowych elementów.

 

Źródło: ArcelorMittal Poland

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English