Stołowa maszynka do trunków szlachetnych

Tabletop-Moonshine-Still1_m

 

Jeśli chcesz poeksperymentować z wytworzeniem własnej wódki (lub bimbru), zestaw do destylacji umożliwi uzyskanie efektu niemal na poczekaniu i w warunkach domowych.
Składa się z naczynia na zacier, mniejszego naczynia do schładzania pary oraz zestawu rurek. Można tworzyć trunki zarówno z zacieru jak i wina (otrzymamy wtedy koniak domowej produkcji).
Wystarczy zastosować zasadę daty bitwy pod Grunwaldem (1410 – 1 kg cukru, 4 l wody oraz 10 dkg drożdży – lub odpowiednio mniej, ale z zachowaniem proporcji) i ściśle przestrzegać instrukcji obsługi, aby po  skosztowaniu nie oślepnąć.
Tabletop Moonshine Still (stołowy zestaw bimbrowniczy) ma pojemność ok. 2 l, co pozwala na produkcję jednorazowo od 200 do 350 ml wódki, w zależności od zawartości alkoholu. Wszystkie części są wykonane ze stali nierdzewnej typu 304, która jest stosowana do produkcji naczyń typu premium (żeby metal nie miał wpływu na smak końcowego produktu).
Aby rozpocząć produkcję wystarczy wrzucić nieco mniej niż 2 l zacieru do większego naczynia, lód umieścić w drugim – chłodzącym, umieścić szklankę pod rurką i rozpocząć gotowanie. Proces ten nie wymaga bieżącej wody podczas pracy, więc urządzenie ma zwartą budowę i zmieści się na każdym stole. Każdy zestaw jest wyposażony w pełną instrukcję prawidłowej destylacji, więc nie trzeba zbytnio eksperymentować z temperaturą i czasem destylacji.
Do nabycia w sklepie Amazon za ok. 250 USD.

 

www.amazon.com

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English