Pierwszy styropianowy dach opuścił nową fabrykę w Oświęcimiu

Styropmin_dach_schemat_m

1344 metry kwadratowe – taką powierzchnię ma pierwszy dach wyprodukowany w nowo otwartej fabryce styropianu firmy Styropmin w Oświęcimiu. Dach trafi na inwestycję w Tarnowskich Górach.

Styropmin jest jednym z największych producentów styropianu i materiałów do układania dachów płaskich w Polsce. W lipcu 2016 firma wyprodukowała i sprzedała 17 334,5 m² płyt spadkowych na potrzeby inwestycji w całej Polsce. To najwyższy wynik od początku tego roku.

Technologia spadków dachowych służy do profilowania powierzchni dachu i odprowadzania wody opadowej. Jej zastosowanie odciąża konstrukcję, a wykonanie dachu możliwe jest przez cały rok. System ten wykorzystuje się przy budowie szpitali, szkół, hoteli i biurowców.

Jakość naszych materiałów jest doceniana przez wykonawców coraz większych inwestycji w Polsce za granicą. Fabrykę w Oświęcimiu otworzyliśmy wiosną bieżącego roku. Jej lokalizacja pozwala nam na dystrybucję styropianu na tereniewojewództw podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego i świętokrzyskiego – mówi Marcin Kępczyński, Członek Zarządu Styropmin.

Styropmin dostarcza styropian także na budowęSzpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu (7300 m²). W tym roku firma wyprodukowała między innymi spadki dachowe na potrzeby dużych inwestycji w Katowicach (1600m2) i w Prudniku (800m2).

Produkty Styropmin mają Rekomendację Techniczną i Jakości Instytutu Techniki Budowlanej, Atest Polskiego Związku Higieny oraz klasyfikację bezpieczeństwa pożarowego. Fabryka w Oświęcimiu zatrudnia 23 osoby i wyprodukowała dotychczas 30 000 m³ styropianu.

 

Źródło: Styropmin

Authors

Related posts

Góra
English