Firma Atlas Copco rozszerza ofertę technologii GA VSD +

Jedna z najbardziej popularnych serii sprężarek Atlas Copco teraz jest jeszcze bardziej udoskonalona. Od połowy roku 2016, firma Atlas Copco będzie oferowała jeszcze więcej sprężarek śrubowych z wtryskiem oleju należących do przełomowej i energooszczędnej serii GA, sterowanej napędem o zmiennej prędkości obrotowej (VSD +).

 

GA 75 VSD+ Oil-injected rotay screw compressor with a iPM motor and Variable Speed Drive

 

W 2013 roku, firma Atlas Copco wprowadziła nową generację rewolucyjnej technologii napędu o zmiennej prędkości obrotowej VSD +. W porównaniu do tradycyjnych sprężarek serii GA pozwala ona na uzyskanie oszczędności energii sięgających średnio nawet 50%, zapewnia także znaczną oszczędność powierzchni instalacyjnej.

Firma Atlas Copco rozpoczęła stopniowe, lecz sukcesywne wprowadzanie tej nowej technologii. Do tej pory ukazały się modele GA7-37 VSD+ (od 7 do 37 kW). Począwszy od połowy czerwca, wszystkie modele sprężarek GA37, GA45, 55 i GA75 w wersji PACK oraz FULL FEATURE są dostępne na całym świecie w wykonaniu VSD+.

– Dla klientów firmy Atlas Copco oznacza to, że otrzymają sprawdzony i wysokiej jakości produkt, który zapewni im wysoką efektywność oraz znaczne oszczędności energii – powiedział Bert Derom, wiceprezes działu marketingu w Atlas Copco dywizji Industrial Air. – Seria sprężarek GA jest jednym z naszych najbardziej ulubionych i zaufanych produktów. Dla nas jest to również symbol sposobu nagradzania lojalności klientów poprzez poprawę produktu, który do tej pory posiadali i byli z niego bardzo zadowoleni.

Sprężarka typu VSD automatycznie dostosowuje prędkość obrotową silnika i elementu sprężającego do zapotrzebowania na sprężone powietrze. Tradycyjne sprężarki stałoobrotowe mogą znajdować się w dwóch stanach: włączony lub wyłączony. Sprężarka zmienoobrotowa typu VSD pracuje tylko przy wymaganej prędkości obrotowej, co znacznie obniża koszty i zużycie energii.

Sprężarki Atlas Copco GA VSD+ oferują wiele innowacyjnych rozwiązań, między innymi silnik z magnesami stałymi IPM (Permanent Magnet), nowy element sprężający oraz zawór wlotowy. Te nowe technologie pozwalają im osiągnąć jeszcze większe oszczędności energii niż było to możliwe w pierwszej generacji sprężarek VSD.

Parametry wydatku powietrza (FAD) oraz specyficznego zapotrzebowania na energię (SER) poprawiły się nawet o 9%. Oznacza to, że korzystając ze sprężarek GA VSD+ (w porównaniu do GA VSD) klienci otrzymają do 9% więcej powietrza zużywając w tym samym czasie maksymalnie o 9% mniej energii.

Co więcej, sprężarki GA VSD+ znacznie lepiej odnajdują się w ciasnych pomieszczeniach. Modele GA7-75 VSD + zajmują o wiele mniejszą powierzchnię i są wyższe niż tradycyjne sprężarki serii GA (VSD). Charakteryzują się także niewielkim poziomem hałasu: 67 dB – jest to jeden z najniższych poziomów hałasu, jaki można spotkać w branży sprężonego powietrza. Oznacza to, że mogą być zainstalowane bezpośrednio w miejscu produkcji, a nie w osobnej sprężarkowni.

 

Źródło: Atlas Copco

Authors

Related posts

Góra
English