Trzech inwestorów w Zielonej Górze

Lubuski Park Przemysłowo-Technologiczny pracuje pełną parą. W ostatnim czasie przyciągnął trzech inwestorów, którzy w nowych zakładach na terenie Zielonej Góry zatrudnią ponad 150 osób. Deklaracje nowych miejsc pracy dotyczą pierwszego etapu inwestycji. W przyszłości może ich być dużo więcej.
50 nowych miejsc pracy powstanie w hali przemysłowej firmy W.P.I.P (Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej). Inwestor specjalizuje się w projektach przemysłowych – budowlanych i technologicznych, jest twórcą pierwszego w Polsce zeroenergetycznego obiektu przemysłowego certyfikowanego w systemie LEED na poziomie Platinium. W nowym zakładzie będą projektowane, produkowane i sprzedawane ściany fototermiczne, które używane są jako źródło energii odnawialnej służącej do ogrzewania budynków.  Koszt inwestycji to 23,5 mln zł.
Brinkmann Manufaktur zatrudni 34 osoby w zakładzie produkującym materace, łóżka kontynentalne, poduszki, pościel i pokrowce na materace. Pracę znajdą szwaczki, krawcowe, krojniczy, montażyści i tapicerzy. W kolejnej fazie realizacji inwestycji przewiduje się zatrudnienie 114 osób i rozbudowę zakładu o ok. 1 500 m2. Szacowany koszt inwestycji to 8 mln zł.

 

Styropmin_m
Kolejne miejsca pracy powstaną w fabryce płyt styropianowych. Polska firma Styropmin zatrudni docelowo do 70 pracowników.

 

Źródło: Lubuski PPT

Authors

Related posts

Góra
English