System wykrywania pożaru AVIOTEC firmy Bosch nagrodzony na Kongresie Pożarnictwa

Bosch Aviotec ST16a-12.15_m

 

System wykrywania pożaru AVIOTEC firmy Bosch otrzymał nagrodę Fire Expo Award podczas 13. edycji Kongresu Pożarnictwa poświęconego bezpieczeństwu pożarowemu obiektów budowlanych. Organizatorzy konferencji uznali AVIOTEC za najbardziej innowacyjny system wykrywania pożarów za pomocą kamer wizyjnych
System wykrywania pożaru AVIOTEC, oparty na technologii wideo, zapewnia optymalne wsparcie w sytuacjach, gdzie nie sprawdzają się konwencjonalne systemy wykrywania pożaru. Obraz z kamery, na którym widać potencjalne zagrożenie pozwala szybciej wykryć ogień oraz dym niż konwencjonalna technologia wykrywania pożarów. Dzięki temu można także bezzwłocznie podjąć działania zaradcze. System AVIOTEC znajduje zastosowanie przede wszystkim w obiektach o wysokich stropach, takich jak magazyny, hale produkcyjne, hangary czy większe kompleksy budynków. Można go także instalować tam, gdzie do tej pory nie stosowano rozwiązań antypożarowych, np. w tartakach lub zakładach odzysku surowców.

 

Bosch ST07a-07.16_m
Bosch Security Systems wyznacza nowe trendy w zakresie Systemów Sygnalizacji Pożarowej. Jako pierwsi wprowadziliśmy takie rozwiązania jak czujki wyposażone w detektor tlenku węgla czy w pełni modułową Centralę Sygnalizacji Pożarowej. Od lat jako jedyni na rynku oferujemy również stworzoną z myślą o potrzebach architektów wnętrz dekoracyjną czujkę FAP500 o zupełnie płaskiej, zlicowanej z sufitem powierzchni detekcyjnej oraz dowolnej kolorystyce indywidulanie dobieranej do potrzeb zabezpieczonego pomieszczenia. Wszystkie z wymienionych produktów wprowadziły zupełnie nową jakość do branży i wszystko wskazuje na to, że w niedługim czasie staną się w niej nowym standardem. Jestem przekonany, że tak samo będzie z nagrodzonym przez radę programową Kongresu Pożarnictwa rozwiązaniem AVIOTEC. Przyznana nagroda to dla nas szczególnie wyróżnienie ponieważ potwierdza, że zaproponowane przez nas nowe podejście do wykrywania pożaru znalazło uznanie ekspertów. Rada doceniła innowację polegającą na wykorzystaniu kamer telewizji dozorowej do potrzeb szybkiego wykrywania pożaru. Tym bardziej czujemy się zmotywowani do dalszego rozwoju naszego portfolio produktów w kierunku szukania synergii pomiędzy różnymi oferowanymi przez nas liniami produktowymi – mówi Krzysztof Góra, dyrektor handlowy działu Bosch Security Systems.

 

Źródło: Bosch

Authors

Related posts

Góra
English