Nowe łożyska z serii NSKHPS oferują wysoką wydajność i długą żywotność

NSK 7977_NSKHPS-CRB_874x555_m

Firma NSK rozszerzyła serię wysokowydajnych standardowych łożysk tocznych NSKHPS w celu zapewnienia europejskim producentom maszyn oraz zespołom utrzymania ruchu wyższej obciążalności, mniejszych wymiarów i większej wydajności energetycznej.

Pierwsze łożyska NSKHPS zostały wprowadzone na rynek kilka lat temu, to dopiero dziś seria produktów jest prawie kompletna i obejmuje łożyska kulkowe poprzeczne, łożyska walcowe, łożyska baryłkowe, łożyska kulkowe skośne, precyzyjne łożyska kulkowe skośne i łożyska kulkowe skośne o większej odporności na obciążenia osiowe.  Średnica otworów łożysk zawiera się w przedziale od 10 mm do 280 mm, a wartości obciążeń dynamicznych od 2,37 kN do 3800 kN w zależności od zastosowania.

Łożyska produkowane według specyfikacji NSKHPS oferują innowacyjne rozwiązania obejmujące wykorzystanie ultra czystej stali oraz zaawansowanej obróbki powierzchni bieżni i wałeczków. Pozwoliło to na uzyskanie znacząco wyższych współczynników obciążalności, które z kolei przekładają się na dłuższy okres eksploatacji, zmniejszone wymagania konserwacyjne i niższe całkowite koszty użytkowania. Łożyska NSKHPS charakteryzują się również zwiększoną prędkością graniczną i bardzo wysoką precyzją pracy.

Nowy standard łożysk NSKHPS został opracowany w celu zaspokojenia wzrastającego popytu na komponenty napędowe oferujące dużą wydajność, wysokie prędkości obrotowe, kompaktowe wymiary i wyjątkowo długi okres eksploatacji.  Wysokiej jakości obróbka powierzchni pomaga zachować niski współczynnik tarcia i wyższą wydajność energetyczną łożysk. Co więcej, ze względu na wyższe wartości obciążalności, konstruktorzy mogą w wielu przypadkach wybierać mniejsze łożyska NSKHPS i w ten sposób tworzyć bardziej kompaktowe zestawy montażowe.

Konstruktorzy nowoczesnych napędów przemysłowych, którzy oczekują wydłużonego okresu eksploatacji nawet w ciężkich warunkach pracy, mają obecnie dostęp do kompleksowej oferty bardzo precyzyjnych łożysk w różnych formach.   Olbrzymia ilość wyborów i kombinacji w zakresie wersji koszyków, kąta pracy, klasy dokładności wykonania, napięcia wstępnego i układów łożysk sprawia, że można łatwo znaleźć odpowiednie łożysko toczne NSKHPS do praktycznie każdego zastosowania.

 

Źródło: NSK

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English