Materiały BASF umożliwiają zwiększenie komfortu nowego pojazdu koncepcyjnego Yamaha

W trzykołowym modelu koncepcyjnym 05GEN zastosowano Infinergy i Elastollan – tworzywa sztuczne opracowane przez BASF

Das neue dreirädrige Konzeptvehikel 05GEN von Yamaha: Materialien von BASF sorgen für Fahrkomfort über kurze Distanzen. / The new three-wheeled concept vehicle 05GEN from Yamaha: Materials from BASF help make it more comfortable for short distance trav

 

Dzięki wszechstronnym tworzywom sztucznym BASF nowy trzykołowy pojazd koncepcyjny 05GEN stworzony przez Yamaha Motor Co., Ltd („Yamaha”) zapewnia komfort i wygodę jazdy na krótkich dystansach. Ten wspomagany elektrycznie pojazd można obejrzeć na wystawie w Muzeum Architektury Toyo Ito w Imabari na wyspie Omishima w Japonii od 14 lipca 2016 r. do 15 czerwca 2017 r.

W przypadku nowoczesnych pojazdów podstawą wygodnej i relaksującej jazdy są opony. W oponach pojazdu 05GEN wykorzystano opracowane przez BASF tworzywo Infinergy – pierwszy na świecie spieniony termoplastyczny poliuretan oraz Elastollan – poliuretan termoplastyczny – tak, aby podwyższyć ogólny komfort jazdy. Charakterystyczna struktura komórkowa Infinergy wspiera efektowny wygląd pojazdu. Elastollan sprawia dodatkowo, że powierzchnia opon może mieć różną fakturę i kolor.

Andy Postlethwaite, Senior Vice President, Performance Materials Asia Pacific, BASF – odpowiedzialny za materiały poprawiające wydajność powiedział: – Pojazdy nowej generacji proponowane przez firmę Yamaha mają poprawić doświadczenia związane z jazdą i zapewnić jakość przejazdów na krótkich dystansach. Jest to w pełni zgodne z ideą naszego działania, ponieważ w designfabrik pomagamy przekształcać pomysły w wyroby używane w codziennym życiu, poprawiające jakość życia ludzi. Oferując nasze usługi doradcze w odniesieniu do opracowania koloru, materiału i wykończenia, pomogliśmy firmie Yamaha zrealizować jej koncepcję projektową „Udoskonalonej Dynamiki”.

designfabrik w Tokio wspiera projektantów i inżynierów z sektora przemysłowego w przekształcaniu pomysłów w rzeczywiste wyroby na każdym etapie procesu rozwoju wyrobów, oferując specjalistyczne doradztwo w zakresie potencjalnego zastosowania różnych materiałów.

Informacje o modelach koncepcyjnych nowej generacji opracowanych przez Yamaha Motor. Yamaha Motor Co., Ltd. wsparła jedyne w swoim rodzaju działania rozwojowe prowadzone przez Pana Toyo Ito, architekta działającego na wyspie Omishima (Imabari, Prefektura Ehime), które mają na celu opracowanie modelu koncepcyjnego pojazdu nowej generacji, wymagającego minimalnego wsparcia, w celu zapewnienia komunikacji pomiędzy ludźmi i możliwości przemieszczania się do różnych lokalizacji na krótkich dystansach w miejscu, w którym dana osoba zamieszkuje. Ta koncepcja różni się od wielu projektów pojazdów opracowywanych do tej pory, które były ukierunkowane na wspomaganie efektywniejszego przemieszczania się osób z większą prędkością i na dłuższych dystansach.

Źródło: BASF

Authors

Related posts

Góra
English