ŠKODA modernizuje i rozbudowuje swoje hale produkcyjne

Skoda 710x1ae16x0x0dbac6c1087517f1fd84aee0012f8277_m

 

Podczas lipcowej przerwy wakacyjnej trzy czeskie fabryki ŠKODY nie zaznają odpoczynku. Czeska marka intensywnie wykorzystuje ten czas na konserwację i modernizację tych obiektów. Serwis przejdzie ponad 80 hal produkcyjnych w Mladej Boleslavi, Kvasinach i Vrchlabí, w których znajduje się w sumie ponad 500 stanowisk produkcyjnych. Prace będą skoncentrowane na przygotowaniu się do produkcji nowej ŠKODY Kodiaq w Kvasinach, zainstalowaniu nowej tłoczni w centralnych zakładach w Mladej Boleslavi i zoptymalizowaniu procesów w zaawansowanym technologicznie obiekcie w Vrchlabí. Przerwa wakacyjna dla pracowników fabryk rozpoczęła się 4 lipca i potrwa do 22 lipca.
ŠKODA wykorzystuje ten czas do przeprowadzenia licznych prac modernizacyjnych i konserwacyjnych. Głównym zajęciem fabryki w Kvasinach jest przygotowanie się do produkcji nadchodzącej ŠKODY Kodiaq. W Mladej Boleslavi kontynuowane są prace nad nową tłocznią hydrauliczną PXL 2, która ma rozpocząć swoje działanie pod koniec bieżącego roku.
Wysokowydajna energetycznie tłocznia będzie pierwszą, w której będą powstawać duże wytłoczki z aluminium. W głównych zakładach marki rozbudowane zostają także automatyczne magazyny pojemnikowe (AKL), tak by procesy logistyczne były jeszcze bardziej wydajne i elastyczne w obliczu nieustannie powiększającego się portfolio produktów. Działania optymalizacyjne skupią się dodatkowo na robotyzacji procesów produkcji w ramach przygotowań do cyfryzacji produkcji według koncepcji Industry 4.0 (zanikaniu barier w pracy pomiędzy ludźmi a maszynami).
Równolegle ŠKODA zwiększa swoją wydajność produkcji samochodów i podzespołów poprzez wyeliminowanie „wąskich gardeł” procesów produkcyjnych. Fabryki w Mladej Boleslavi i w Kvasinach może opuszczać po 3 000 samochodów dziennie.
We Vrchlabí, gdzie wytwarzana jest dwusprzęgłowa skrzynia automatyczna DQ-200, dzienna zdolność produkcyjna wynosi 2000 sztuk. W tym samym czasie w Mladej Boleslavi wytwarza się do 3 000 ręcznych skrzyń biegów i ponad 2000 silników.

 

Skoda 710x1ae16x0xb126b6a99af6b8420264a57add5a5beb_m

 

Wakacje w fabryce: ŠKODA modernizuje i rozbudowuje swoje hale produkcyjne Do wykonania prac modernizacyjnych w czasie wakacji ŠKODA zaangażowała ponad 1000 pracowników i zewnętrznych usługodawców. ŠKODA notuje obecnie w Republice Czeskiej rekordowe wyniki produkcji: roczna produkcja wynosi ponad 650 000 samochodów przy zatrudnieniu 25 500 osób. Poprzez rozbudowę portfolio modelowego i zwiększanie zdolności produkcyjnej ŠKODA tworzy wiele nowych miejsc pracy. Tylko w Kvasinach, gdzie co roku buduje się ponad 280 000 samochodów, ostatnio utworzono 2000 nowych etatów.

 

Źródło: ŠKODA

Authors

Related posts

Góra
English