Qumak z nowym kontraktem na usługi IT dla Grupy Kapitałowej Kęty

Qumak podpisał umowę na realizację usług outsourcingu IT dla Grupy Kapitałowej Kęty. W ramach zawartej współpracy Qumak przejmie opiekę nad cały środowiskiem IT Grupy. Wartość kontraktu, obejmującego okres od 2016 do 2019 roku, to ponad 4,7 mln złotych netto.

Grupa Kety_m

Zdjęcie: Grupa Kęty

W ramach podpisanej umowy specjaliści Qumak przejmą obsługę takich obszarów jak: zarządzanie i administracja systemem IT, obsługa użytkowników w zakresie infrastruktury biurowej, baz danych i systemu pocztowego, monitoring infrastruktury oraz obsługa awarii i Service Desk. Dodatkowo, firma świadczyć będzie także usługi konsultingowe i doradcze w zakresie całego obszaru IT GK Kęty.

Outsourcing IT realizowany przez Qumak pozwoli firmie skupić się na jej głównej działalności, a opracowywana przez spółkę „Strategia rozwoju IT” będzie wspierać realizację strategii biznesowej GK Kęty.

Podpisana umowa jest już trzecią w trakcie sześcioletniej współpracy pomiędzy firmami.

Jesteśmy dumni z kontynuacji naszej kilkuletniej współpracy. To dowód, że nasze usługi IT stoją na najwyższym poziomie, a rozwój infrastruktury IT prowadzony w ścisłej współpracy z klientem, bezpośrednio wpływa na efekty jego strategii biznesowej. Zawarta umowa to dla nas krok w kierunku dalszego zwiększania udziału w rynku outsourcingu IT, który stanowi jeden z ważnych obszarów naszej działalności – mówi Wojciech Strusiński, Wiceprezes Zarządu Qumak ds. Sprzedaży.

Grupa Kapitałowa Kęty jest jednym z liderów rynku w zakresie wyrobów aluminiowych. Składa się z pięciu głównych segmentów biznesowych, w ramach których działają 24 spółki, w tym 13 zagranicznych.

Źródło: Qumak

Authors

Related posts

Góra
English