RAFAKO podpisało list intencyjny z firmą Polimex Energetyka

podpisanie Listu intencyjnego RAFAKO- POLIMEX (1)_m

W czwartek, 14 lipca, prezes Zarządu RAFAKO Agnieszka Wasilewska-Semail i Mirosław Skowron, prezes Zarządu Polimex Energetyka podpisali list intencyjny w sprawie wspólnego przystąpienia do ewentualnego przetargu na rozbudowę mocy Elektrowni Ostrołęka.

Podpisana umowa pomiędzy raciborską Spółką a Polimeksem Energetyka ma być pierwszym elementem szerokiej współpracy pomiędzy firmami. – Uważamy, że możemy stworzyć mariaż, który będzie główną siłą napędową wokół kolejnego projektu. Oczywiście, będziemy musieli zmierzyć się z konkurencją innych światowych koncernów, nie mniej jednak uważamy, że posiadamy niezbędne zasoby i kompetencje, aby z sukcesem realizować blok w Ostrołęce – podkreśla Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes Zarządu RAFAKO.

Głównym założeniem podpisanego listu jest wspólne przystąpienie do ewentualnego postępowania przetargowego dotyczącego rozbudowy mocy energetycznych w Elektrowni Ostrołęka oraz wykonania prac w ramach umowy. – W technologii, wiedzy i umiejętnościach siła! Wspólnie z RAFAKO to posiadamy, dlatego chcemy przygotować się do zadań, jakie jeszcze zostały do zrobienia w polskiej energetyce – mówi Mirosław Skowron, prezes Zarządu Polimex Energetyka. – Posiadamy sprawne siły wykonawcze. Raciborska Spółka zaś doskonałe technologie. Jak dotąd nasza współpraca w Opolu oraz na budowie bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno układa się pomyślnie, dlatego chcemy ją kontynuować – dodał M. Skowron.

Kiedy dojdzie do przetargu liderem konsorcjum ma zostać Polimex Energetyka, odpowiedzialny za prace montażowo-budowlane. RAFAKO zaś, jako współkonsorcjant.

Źródło: Rafako

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English