Henniges Automotive otworzy pierwszy zakład produkcyjny w Polsce

Henniges Automotive1_m
Henniges Automotive Holdings, globalny dostawca wysoce skomplikowanych uszczelniających i antywibracyjnych elementów dla przemysłu motoryzacyjnego, poinformował, że otwiera fabrykę w Prudniku. Jest to zgodne ze strategią rozwoju globalnego firmy. Zakład mieścić się będzie w halach dawnego „Froteksu”, które są obecnie własnością gminy.
– Zakład w Prudniku pozwoli nam być bardziej konkurencyjnym w regionie – powiedział Boris Gavric, globalny wiceprezes sprzedaży i marketingu. – Jest to jednocześnie okazja do zainwestowania w małym miasteczku, w którym nie ma już przemysłu. Zakład planuje zatrudnić ponad 500 pracoeników w ciągu następnych pięciu lat.
Nowe kierownictwo Henniges koncentruje się na rozwoju – mówi Ann Budin, Wiceprezes Operacji Europejskich. – Otwarcie fabryki w Prudniku pozwala nam wykorzystać wiedzę uzyskaną w naszym zakładzie w Czechach dla rozwoju naszej oferty w regionie. Prudnik leży w odległości 150 km na północ od zakładu Hranice w Czechach.

 

O Henniges Automotive
Henniges dostarcza producentom motoryzacyjnym (OEM) systemy uszczelniające do drzwi, okien, podnośników szyb, szyberdachów oraz pokryw silników. Firma dostarcza również elementy antywibracyjne i obudowane systemy szyb. Henniges sprzedaje swoje produkty wszystkim głównym producentom OEM z branży automotive i posiada zakłady w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie i Azji. Firma zatrudnia 7700 pracowników na całym świecie.

 

Źródło: Henniges Automotive

Authors

Related posts

Góra
English