Velvet Care inwestuje w strefie

Doskonale znana na rynku polskim oraz międzynarodowym spółka Velvet Care, podjęła decyzję o realizacji nowej inwestycji. Czołowy, polski producent papierowych wyrobów higienicznych rozbuduje działający w Kluczach (Małopolska) zakład, w którym zainstaluje nowoczesne maszyny papiernicze produkujące bibułkę wykorzystywaną do artykułów higienicznych.

Inwestycja zostanie zrealizowana w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej kosztem 160 mln zł. Firma zapowiedziała utworzenie minimum 50 nowych miejsc pracy. Obecnie zatrudnia ponad 270 osób. Spółka prowadzi także działalność badawczo-rozwojową oraz blisko współpracuje z uczelniami wyższymi – szczególnie z Politechniką Krakowską oraz Łódzką.

velvet-balsam-6x9_l-56989fad3b6ec_m

Klucze słyną z produkcji papieru już od końca XIX wieku. Pierwszą fabrykę papieru uruchomił tam Ludwik Mauve w 1897 roku. Choć nastąpiły od tamtego czasu liczne zmiany właścicielskie wynikające z uwarunkowań historycznych oraz rynkowych, w Kluczach nieprzerwanie trwa produkcja najlepszej jakości wyrobów papierniczych. Marka Velvet należąca do spółki jest liderem na rynku markowych papierowych wyrobów higienicznych w Polsce.  Produkty firmy są dostępne w ponad 15 krajach, m.in. Europie Środkowej oraz krajach Skandynawskich.

Jak mówią obecni menadżerowie firmy: bazujemy na doświadczeniu i wiedzy z najlepszych międzynarodowych korporacji, ale staramy się śmiało patrzeć w przyszłość i rozwijać spółkę, która daje miejsca pracy w rejonie dotkniętym bezrobociem. Krakowski Park Technologiczny cieszy się, że może w tym rozwoju pomagać.

 

Źródło: KPT

Authors

Related posts

Góra
English