Polkemic i REG FORM w mieleckiej strefie

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. wydała kolejne zezwolenia na prowadzenie działalności w Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Na terenie podstrefy Głogów Młp. zainwestuje Polkemic – największy producent obrzeży termoplastycznych w Polsce. Firma planuje rozbudować istniejącą halę produkcyjną i wyposażyć ją w linię technologiczną do produkcji obrzeży meblowych. W związku z realizacją projektu przedsiębiorca deklaruje poniesienie ponad 15 mln zł nakładów inwestycyjnych oraz zatrudnienie co najmniej 20 nowych pracowników.

 

Polkemic_m

Zdjęcie: Polkemic

 

Drugim inwestorem jest spółka REG FORM. Firma od początku działalności specjalizuje się w produkcji form i wykrojników oraz wytwarzaniu oprzyrządowania produkcyjnego. Na terenie SSE EURO-PARK MIELEC przedsiębiorca planuje realizację projektu inwestycyjnego obejmującego budowę nowoczesnego kompleksu produkcyjno-magazynowego wraz z częścią socjalno-biurową. Zakład zostanie wyposażony w ciągi technologiczne, maszyny i urządzenia pozwalające na uruchomienie produkcji wielkogabarytowych form odlewniczych, narzędzi, przyrządów oraz form wtryskowych. Całe przedsięwzięcie, szacowane na 20 mln zł pozwoli na stworzenie 30 nowych miejsc pracy.

 

RegForm_m

Zdjęcie: REG FORM

 

SSE EURO-PARK MIELEC została utworzona w 1995 r. Zajmuje obecnie 1496 ha i jest zlokalizowana w 28 podstrefach: na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, oraz na Pomorzu Zachodnim. Wśród największych pracodawców znajdują się takie firmy jak: Polskie Zakłady Lotnicze, KIRCHHOFF Polska, BURY, BORGWARNER  POLAND, MTU Aero Engines Polska, Firma Oponiarska DĘBICA, Zelmer. Wiodące branże to: lotnictwo, motoryzacja, obróbka metali oraz przetwórstwo tworzyw sztucznych.

 

Źródło: ARP

Authors

Related posts

Góra
English