Nowe klucze udarowe Ingersoll Rand W5132 i W5152 ImpactoolTMserii IQV20

Ingersoll Rand_Cordless ImpactoolsTM__4_m

Ingersoll Rand wprowadza na rynek modele W5132 3/8” i W5152 ½’’ ImpactoolsTM serii IQV20 – akumulatorowe klucze udarowe 3/8” i ½’’ Impactools o najwyższej mocy w swojej kategorii wśród narzędzi obecnych na rynku.

Modele W5132 i W5152 serii IQV20 charakteryzują się momentem zrywającym 750 Nm i momentem obrotowym przy odkręcaniu 500 Nm.

Moc narzędzi dorównuje możliwościom wielu pneumatycznych kluczy udarowych, dzięki czemu użytkownik może wykonać pracę szybko i przy pomocy mniejszej liczby narzędzi. Mechanicy i operatorzy używając kluczy udarowych W5132 3/8” i W5152 ½” Impactools serii IQV20, mogą szybko odkręcić lub dokręcić różnego rodzaju połączenia dzięki czterem ustawieniom mocy i regulacji kontroli.

Mechanicy są pod coraz większą presją, aby wykonać pracę wydajnie, a uniwersalne narzędzia, takie jak W5132 i W5152 serii IQV20 pozwalają na użycie maksymalnej mocy w zależności od zastosowania, umożliwiając szybsze wykonanie pracy bez konieczności zmieniania narzędzia – powiedział Brian Fetner, globalny kierownik ds. produktu zajmujący się elektronarzędziami akumulatorowymi w firmie Ingersoll Rand. – Nowe klucze udarowe W5132 i W5152 Impactool firmy Ingersoll Rand to zaawansowane narzędzia przeznaczone do różnych zastosowań w przemyśle i branży serwisowej pojazdów”.

Modele W5132 i W5152 charakteryzują się maksymalnym momentem przy odkręcaniu wynoszącym 500 Nm i masą zaledwie 2,3 kg, dzięki czemu posiadają wysoki i najlepszy stosunek mocy do masy wśród akumulatorowych kluczy udarowych na rynku. Narzędzie dostępne jest z chwytem czworokątnym 3/8” i 1/2” oraz czterema ustawieniami mocy i regulacją kontroli. Każda funkcja działa przy maksymalnym momencie obrotowym, w związku z czym mechanik nie musi zmieniać ustawień, aby usunąć zatartą śrubę. Cztery ustawienia mocy kontroli kierunku do przodu obejmują:

  • Pełną moc: Dokręcanie śrub na zaciskach hamulca tarczowego, w skrzyniach biegów, osiach i kołnierzach, które wcześniej wymagały pneumatycznych narzędzi udarowych. Funkcja pełnej mocy kluczy udarowych W5132 i W5152 serii IQV20 zapewniają moment obrotowy 460 Nm, dzięki czemu mechanik nie musi zmieniać narzędzia.
  • Średnią moc: Funkcja średniej mocy dokręca śruby przy momencie obrotowym do 325 Nm i stosowana jest do prac nie wymagających maksymalnego momentu obrotowego.
  • Klucz dokręcający: Zamiast zmieniać narzędzie na klucz ręczny, można skorzystać z funkcji klucza dokręcającego w celu dokręcenia śrub momentem wynoszącym od 13 do 33 Nm. Narzędzie automatycznie wyłącza się, co zapobiega nadmiernemu dokręceniu śrub w takich miejscach, jak zawieszenie, mocowania silnika, zaciski hamulca tarczowego, pokrywy zderzaka, nakrętki, a także podczas innych czynności konserwacyjnych i naprawczych (ang. MRO) oraz montażowych.
  • Dokręcanie ręczne: Funkcja dokręcania ręcznego oparta jest na wolnych obrotach narzędzia, pozwalając na dokładne dopasowanie mocowania, w takich częściach, jak osłony zaworów, miska olejowa, obudowy bębna, oraz do innych lekkich zastosowań mocujących przy momencie obrotowym od 3 do 12 Nm. Gdy narzędzie osiąga punkt udaru, wyłącza się, aby zapobiec nadmiernemu dokręceniu śrub.

Ponadto narzędzie wyposażone jest w bezcieniową lampę roboczą typu COB (ang. chip-on-board) o strumieniu świetlnym 90 lumenów zapewniającą 360-stopniowy okrąg światła w miejscu wymagającym serwisowania. Światło ma cztery ustawienia mocy do miejsc jasno, średnio i słabo oświetlonych, zapewniając lepszą widoczność i dostęp, a także tryb całkowitego wyłączenia.

 

Ingersoll Rand_Cordless ImpactoolsTM__3_m

 

Klucze udarowe Impactools W5132 i W5152 charakteryzują się tak samo trwałą konstrukcją, jak pozostałe klucze udarowe Ingersoll Rand. Kompozytowa obudowa jest odporna na substancje chemiczne i posiada opatentowaną, wzmocnioną stałą ramę zapewniającą maksymalną trwałość.

Bezszczotkowy silnik przekazuje energię w sposób wydajny, zapewniając moment obrotowy właściwy dla wielu czynności naprawczych i konserwacyjnych, w tym podczas prac przy kołach i oponach, komorach silnika, hamulcach nożnych, nakrętkach osi koła, elementach deski rozdzielczej, wspornikach montażowych, pracach montażowych i napraw podwieszanych, śrubach kołnierzowych, naprawach silnika wysokoprężnego, modernizacjach maszyn, konserwacji kolei, konserwacji maszyn przemysłowych, naprawach urządzeń produkcyjnych, montażu maszyn i demontażu urządzeń.

Akumulator 20 V jest kompatybilny z systemem akumulatorów Ingersoll Rand IQV20 Serie.

 

www.irtools.com

 

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English