Rękawice Vertigo Check & Go odporne na przecięcia

Honeywell Safety Products

 

Honeywell wprowadza na rynek nową gamę ekstremalnie wytrzymałych, a jednocześnie lekkich rękawic odpornych na przecięcie. Rękawice Vertigo Check & Go są przeznaczone dla pracowników w branży motoryzacyjnej, konserwacyjnej, logistycznej, sektora komunalnego oraz recyclingu papieru i szkła.  Produkt łączy w sobie cechy wysokowydajnego włókna polietylenowego (HPPE) z systemem numerycznym o wysokiej widoczności, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa, komfortu i trwałości.

Nowe rękawice Vertigo Check & Go wzmocnione zostały  innowacyjnym włóknem Spectra by Honeywell – jednym z najsilniejszych i najlżejszych włókien sztucznych na świecie.  Spectra  jest powszechnie stosowanym włóknem w żyłkach wędkarskich  oraz kamizelkach kuloodpornych. Technologia ta została wprowadzona w rękawicach Vertigo, by ułatwić kierownikom ds. bezpieczeństwa zapewnienie pracownikom najlepszej ochrony w stosunku do ryzyka powstania obrażeń ciętych.

 

Combisafe Vari-Void barrier system

 

W nowej ofercie znajdziemy czarne rękawice Spectra black, zaprojektowane z myślą o pracach wykonywanych w środowisku zabrudzonym i ochroną przed przecięciem od 3 do 5 zgodną z normą EN388 (przecięcie, ścieranie, rozdarcie i przebicie).

Gama Vertigo Check & Go dostępna jest również w wykonaniu z włókna białego i z powłoką poliuretanową (do prac w środowisku suchym) oraz nitrylową (środowisko wilgotne i zatłuszczone), zarówno w wersji krótkich, jak i długich mankietów.

Naszym priorytetem jest dostarczenie rękawic, które utrzymają i poprawiają produktywność pracowników – wyjaśnia Stephanie Quilliet, menedżer produktu Honeywell Industrial Safety. – Badania wskazują, że rękawice odporne na przecięcie często są dla pracowników zbyt ciężkie i niewygodne, a rękawice z białą wyściółką stosowane w środowiskach zabrudzonych zwykle są wyrzucane, gdy tylko widoczne stają się na nich zabrudzenia. Dzięki znakomitemu doświadczeniu  Honeywell w zakresie technologii rękawic antyprzecięciowych oraz wykorzystaniu innowacyjnego włókna Spectra®, jesteśmy w stanie zaoferować pracownikom przemysłu wybór rękawic, które zagwarantują ochronę, wygodę i trwałość, jakiej potrzebują w toku realizacji prac w trudnych środowiskach.

 

Źródło: Honeywell

Authors

Related posts

Góra
English