PROMAG szkoli młodych logistyków – ruszyła kolejna edycja programu letnich praktyk i staży

Studenci podczas praktyk w PROMAG S.Asmall_m

Z początkiem lipca w PROMAG wystartowała kolejna już edycja letnich praktyk i staży dla studentów. W tym roku w rekrutacji wzięło udział ponad 50 osób, kształcących się głównie w kierunkach związanych z projektowaniem i logistyką. Ostatecznie do programu zakwalifikowano 15 osób. Najlepsi mają szansę na otrzymanie propozycji pracy.

Letnie praktyki potrwają do końca września i będą się odbywać w Centrali firmy w Poznaniu oraz w Centrum Logistycznym w Koninku. Program adresowany jest głównie do absolwentów oraz studentów III, IV i V roku takich kierunków jak: zarządzanie i inżynieria produkcji, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, automatyka i robotyka, logistyka, informatyka, ale także marketing.

PROMAG jest liderem na rynku polskiej intralogistyki. Mamy za sobą 35 lat doświadczenia, dysponujemy własnym zapleczem konstrukcyjno-projektowym i produkcyjnym. Praktyki zawodowe w tak dużej firmie jak nasza są na pewno bardzo cennym doświadczeniem dla młodych ludzi, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy. Dla nas jest to z kolei okazja do tego, by wyłowić te osoby, które dzięki swoim ponadprzeciętnym umiejętnościom i już posiadanej wiedzy, mogłyby na stałe dołączyć do naszego zespołu. Dlatego też dużą rolę przywiązujemy do tego, by zapewnić wszystkim uczestnikom odpowiednią opiekę i przygotować szczegółowy harmonogram praktyk, odpowiadający poszczególnym specjalizacjom czy zainteresowaniom studentów. PROMAG zatrudnia aktualnie ponad 300 pracowników, a wśród nich jest wielu, którzy swoja ścieżką kariery rozpoczynali właśnie od praktyk lub staży. Liczymy, że tym razem będzie podobnie – mówi Karolina Tokarz, Prezes Zarządu, Naczelny Dyrektor PROMAG.

Letnie praktyki PROMAG to tylko jedna z wielu inicjatyw Spółki kierowanych do studentów. Firma współpracuje na co dzień m.in. z Politechniką Poznańską, Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu oraz licznymi szkołami średnimi kształcącymi logistyków. Efektem tej współpracy są m.in. wykłady pracowników PROMAG na uczelniach, zajęcia studyjne w CENTRUM TECHNIKI MAGAZYNOWEJ PROMAG czy konkursy dla studentów. Spółka wspiera też aktywnie wiele projektów unijnych, których celem jest podnoszenie jakości edukacji na uczelniach wyższych i w szkołach średnich.

Za swoja aktywność PROMAG został dwukrotnie uhonorowany nagrodą „Wielkopolski Lider Społecznej Odpowiedzialności Biznesu” w kategorii Dbałość o lokalny rynek pracy.

Źródło: PROMAG

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English