Mistrzostwa Polski w Szlifowaniu – najlepsi szlifierze w Polsce starli się Gdańsku

mistrzostwa_polski_w_szlifowaniu_starcie_szlifierzy_30_czerwca_gdansk_2_m

 

30 czerwca w Centrum Nanotechnologii B Politechniki Gdańskiej spotkali się specjaliści branży szlifierskiej, by zmierzyć się w zawodach organizowanych przez firmę 3M Poland. Były to pierwsze z trzech regionalnych eliminacji „Starcia Szlifierzy”, które w lutym 2017 roku zwieńczy Wielki Finał w Centrum Innowacji 3M we Wrocławiu.

Zawód szlifierza to zręczność, precyzja, refleks, kreatywność. Jako 3M jesteśmy tego świadomi. Chcemy doceniać tych, dla których szlifowanie to nie tylko praca, ale i przyjemność. To właśnie z pasji do szlifowania powstał pomysł na „Starcie Szlifierzy” – tymi słowami Sebastian Arana, dyrektor zarządzający 3M Poland, rozpoczął zawody w Gdańsku.

 

mistrzostwa_polski_w_szlifowaniu_starcie_szlifierzy_30_czerwca_gdansk_1_m

 

„Starcie Szlifierzy” to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce kierowane do tej grupy zawodowej Celem projektu jest promowanie i rozwijanie profesjonalnej wiedzy i umiejętności wśród szlifierzy, integracja tej społeczności, a także edukowanie za zakresu bezpieczeństwa pracy.

Kształcenie zawodowców i ciągłe podnoszenie kwalifikacji, to cele, na które stawia nasza uczelnia. Cieszymy się, że to właśnie Politechnika Gdańska jest miejscem, w którym spotykają się dziś najlepsi przedstawiciele branży szlifierskiej – powiedział o wydarzeniu dr hab. inż. Marek Szkodo, prof. nadzw. Politechniki Gdańskiej.

Wyjątkowe zawody były emocjonującym widowiskiem. Uczestnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach, które poddały próbie wystawiły zarówno ich wiedzę teoretyczną jak i praktyczne umiejętności. Wśród wyzwań znalazły się – Wiedza Mistrza, czyli pisemny test, Zręczność Szlifierza – uzbrojenie szlifierki w tarczę do cięcia, Refleks Szlifierza – szlifowanie spoiny do uzyskania gładkiej powierzchni, Zaradność Szlifierza – cięcie stali nierdzewnej oraz Instynkt Szlifierza – zdjęcie 30g materiału z elementu metalowego. Oceniany był zarówno czas jak i precyzja wykonywanych zadań.

 

mistrzostwa_polski_w_szlifowaniu_starcie_szlifierzy_30_czerwca_gdansk_4_m

 

Produkty z których na co dzień korzystają specjaliści stanowią jedynie połowę sukcesu szlifierza. Równie ważne są ich umiejętności, które powinni nabywać i zwiększać nie tylko podczas codziennej pracy, ale także poprzez uczestnictwo w wydarzeniach i konkursach branżowych. Niestety jest ich w Polsce bardzo mało i nie mają ogólnopolskiego charakteru. Dlatego też firma 3M wyszła naprzeciw oczekiwaniom szlifierzy dając im szansę sprawdzenia się w wyjątkowych warunkach – Mistrzostwach Polski w szlifowaniu – powiedziała Katarzyna Bownik z Działu Materiałów Ściernych 3M Poland.

W zawodach uczestniczyło prawie 40 specjalistów z branży z całej Polski. Najlepsi okazali się kolejno Robert Gnaczyński z firmy Vistal, Paweł Janik  z firmy Bohamet, Grzegorz Jachimczyk z firmy Marine Components oraz Jakub Krauze z firmy REDO, Ta czwórka awansowała do Wielkiego Finału „Starcia”, który zostanie rozegrany w lutym 2017 roku we Wrocławiu. Pozostałych ośmiu finalistów wyłonioną dodatkowe eliminacje regionalne w Warszawie i w Sosnowcu. Na zwycięzców finału „Starcia Szlifierzy” czekają atrakcyjne nagrody – zestawy wysokiej jakości produktów szlifierskich oraz wycieczka do centrum technologicznego 3M w Europie.

 

mistrzostwa_polski_w_szlifowaniu_starcie_szlifierzy_30_czerwca_gdansk_3_m

 

Zmagania szlifierzy oceniało jury złożone z ekspertów branży – Piotra Ossowskiego z Działu Materiałów Ściernych 3M, Justyny Lenc „Welding Girl” – blogerki, spawaczki i ambasadorki wydarzenia oraz dr inż. Rajmunda Rytlewskiego – specjalisty z Katedry Technologii Maszyn i Automatyzacji Produkcji Politechniki Gdańskiej.

Obok sportowej rywalizacji w programie wydarzenia znalazły się też atrakcje przygotowane przez firmę 3M Poland – strefa fun, konkursy wiedzy o BHP oraz szkolenie produktowe marek Cubitron II, Scotch-Brite i Speedglass.

Starcie Szlifierzy w Gdańsku odbyło się 30 czerwca w Centrum Nanotechnologii B Politechniki Gdańskiej. Partnerami wydarzenia były Politechnika Gdańska, Oddział Pomorski Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego, SIMP oraz firma Milwaukee.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie internetowej www.starcieszlifierzy.pl

 

Źródło: 3M

Authors

Related posts

Góra
English