Drugi zakład GKN otwarty

GKN-otwarcie-2-1024x683_m

 

GKN Driveline otwiera kolejny zakład produkcyjny w wałbrzyskiej strefie w Oleśnicy. Docelowo pracę w fabryce znaleźć ma 400 osób, a zatrudnienie w całym kompleksie osiągnie poziom 1400.

Nowa hala o powierzchni 14 280 m2 to pierwsza faza wdrożenia, wartego 68 mln zł, programu inwestycyjnego w Oleśnicy, który dwukrotnie zwiększy zdolności produkcyjne GKN w Polsce. Pomoże to w zaspokojeniu coraz większego zapotrzebowania na zaawansowane półosie i wały napędowe. GKN Driveline Oleśnica będzie dostarczać rozwiązania przeniesienia napędu globalnych platform pojazdów produkowanych przez takie firmy, jak Mercedes-Benz, Volkswagen Group, Fiat-Chrysler Automobiles, General Motors, Volvo i wiele innych.

Nowy obiekt produkcyjny znajduje się w pobliżu istniejącego zakładu GKN w Oleśnicy, w którym produkowane są przeguby homokinetyczne (CVJ). Funkcjonujące na terenie zakładu Centrum Inżynieryjne, w którym docelowo pracować będzie około 50 specjalistów, zajmie się testowaniem i wsparciem inżynieryjnym programów realizowanych dla klientów.

 

GKN-otwarcie-5-1024x682_m

 

Polska jest ważnym węzłem regionalnym rozwoju i produkcji kluczowych dla GKN technologii przeniesienia napędu, które oferujemy klientom na całym świecie. Rozbudowa tej fabryki umacnia naszą pozycję lidera w Europie i pozwoli GKN dotrzymać kroku popytowi na technologie, dzięki którym układy przeniesienia napędu mogą być lżejsze, sprawniejsze i wytrzymalsze – mówił podczas ceremonii otwarcia Dyrektor Generalny GKN Driveline, Philip Swash.

GKN rozpoczęło działalność w Polsce w 1996 roku i obecnie zatrudnia około 1000 osób. Wraz ze wzrostem produkcji zatrudnienie w Oleśnicy ma docelowo osiągnąć 1400 osób w ciągu trzech do czterech lat. Dalsze plany rozwoju obejmują także rozbudowę kuźni przemysłowej. Po osiągnięciu pełnej gotowości operacyjnej fabryka będzie wytwarzać ponad 10 milionów półosi napędowych i milion wałów napędowych rocznie.

Rozszerzenie zakresu działalności w Polsce odzwierciedla zapotrzebowanie na innowacyjność i wysoką jakość technologii układów przeniesienia napędu, z których słynie GKN. Ta fabryka będzie realizować lokalne zamówienia dynamicznie rozwijających się firm samochodowych w Europie Wschodniej i udzielać im wsparcia technicznego, co pokazuje siłę sektora motoryzacyjnego w Polsce – podkreślał Dyrektor fabryki GKN Driveline Oleśnica, Mariusz Karolewski.

 

Źródło: WSSE

Authors

Related posts

Góra
English