ROCKWOOL zaizolował dachy płaskie w nowej inwestycji firmy Electropoli w Nowej Soli

ROCKWOOL_Electropoli2_m

 

Firma Electropoli, europejski lider w branży powłok ochronnych dla motoryzacji, kończy inwestycję w nowy zakład produkcyjny w Nowej Soli, o łącznej powierzchni 10 000 mkw. Do izolacji dachu na całej powierzchni obiektu wykorzystano najnowsze płyty z wełny skalnej firmy ROCKWOOL – HARDROCK MAX. Aby zapewnić inwestorowi i generalnemu wykonawcy maksymalne wsparcie producent zapewnił także doradztwo techniczne na każdym etapie inwestycji.

 

Gdy liczy się bezpieczeństwo i efektywność energetyczna

Inwestorzy decydując się na budowanie nowych obiektów stawiają przede wszystkim na ich funkcjonalność, trwałość, niskie koszty użytkowania, a także bezpieczeństwo samego zakładu, jak i znajdujących się w nim osób. Ważne jest także, aby pracownicy mieli optymalne warunki do pracy – m.in. mieli komfort akustyczny. Wełna skalna ROCKWOOL to materiał, który pomaga inwestorom osiągnąć wszystkie te cele – jest trwała, charakteryzuje się wysoką izolacyjnością termiczną oraz jest materiałem niepalnym – dzięki temu zapewnia budynkowi dodatkowe bierne zabezpieczenie przeciwpożarowe.

Przed naszą najnowszą inwestycją w Nowej Soli stawialiśmy bardzo wysokie wymagania jeżeli chodzi o jakość materiałów i prac. Dlatego zdecydowaliśmy się zaufać naszemu Generalnemu Wykonawcy, który do izolacji dachów wybrał produkty firmy ROCKWOOL, wiedząc, że spełnią nasze wysokie standardy – powiedział Zbigniew Gurgul, Plant Manager w firmie Electropoli Poland.

 

Maksymalna jakość dla obiektów wielkopowierzchniowych

W nowej hali produkcyjnej Electropoli wykorzystane zostały najnowsze płyty z wełny skalnej ROCKWOOL do dachów płaskich HARDROCK MAX – zastosowano ciepłą i zapewniającą największą dostępną na rynku odporność na obciążenia punktowe izolację najwyższej klasy. Na całej powierzchni dachu zamontowano dwie warstwy ocieplenia – o grubości 100 mm każda. – W przypadku tej inwestycji zarekomendowaliśmy wykorzystanie naszego nowego rozwiązania – są to dwugęstościowe płyty o bardzo wysokiej twardości warstwy wierzchniej, umożliwiające aranżację dachów w zależności od przyszłych potrzeb inwestora. Dachy płaskie często wykorzystywane są do aranżacji stref rekreacyjnych lub zamontowania instalacji np. klimatyzacyjnej lub paneli fotowoltaicznych. Dzięki wykorzystaniu płyt HARDROCK MAX inwestor ma pewność, że dach ma doskonałą izolację, a dodatkowo ma otwartą drogę do późniejszej aranżacji tej powierzchni wg. aktualnych potrzeb – komentuje Daniel Drozdowicz, Manager Produktu, ROCKWOOL Polska.

Przy przeprowadzaniu dużych inwestycji, z wykorzystaniem nowych na rynku rozwiązań bardzo ważny jest także aspekt doradczy. ROCKWOOL zadbał o to, aby podczas całego procesu inwestycyjnego – od etapu projektowania i wyboru optymalnych rozwiązań, aż do zakończenia prac wykonawczych na dachu – inwestor i generalny wykonawca mieli wsparcie techniczne – Podczas realizacji tak dużej inwestycji liczy się dla nas pozyskanie sprawdzonych dostawców – musimy mieć pewność, że materiały będą najwyższej jakości, a dostawy będę realizowane terminowo. Ważnym aspektem także są dodatkowe korzyści, które producent może nam zapewnić. W przypadku firmy ROCKWOOL otrzymaliśmy wsparcie techniczne na etapie wykonywania ocieplenia, a także specjalne wózki do transportu wełny po dachu płaskim. W znaczący sposób ułatwiło i przyspieszyło to nam dostarczenie wełny do każdego fragmentu dachu. Co przy dachach o tak dużej powierzchni jest kwestią bardzo istotną – powiedział Artur Kubacki, kierownik budowy z firmy COMMERCECON, generalnego wykonawcy.

 

Kompleksowe rozwiązanie

ROCKWOOL oferuje całościowe i wygodne rozwiązanie do izolacji wielkopowierzchniowych dachów płaskich – ocieplenie przegrody przy pomocy dwugęstościowych płyt z wełny skalnej oraz kształtowania spadków dachu i odprowadzenia wody ROCKFALL (SP) i ROCKFALL (KSP). – W celu właściwego odprowadzenia wody z połaci dachowej konieczne jest odpowiednie zaprojektowanie i wykonanie spadków połaci dachu. ROCKWOOL oferuje gotowe rozwiązanie – spadkowe płyty wykonane z wełny skalnej. Zapewniają one mniejsze obciążenie stropu i lepszą izolacyjność cieplną przegrody. Co więcej klient otrzymuje od nas dokładny projekt dachu z uwzględnieniem spadków w ramach serwisu i wsparcia technicznego – podkreśla Daniel Drozdowicz. Wybór optymalnego rozwiązania od jednego producenta gwarantuje, że poszczególne elementy będą kompatybilne ze sobą, a kwestie związane z logistykę i serwisem będą przebiegały sprawniej i szybciej.

 

Źródło: ROCKWOOL

 

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English